Державні закупівлі МОЗ України перебувають під контролем громадськості
19.06.2013 | 17:05
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Міністерство охорони здоров'я України вперше планує на 100% забезпечити лікувальними препаратами онкологічно та онкогематологічно хворих дітей. Про це повідомила під час прес-конференції, яка відбулася в Міністерстві охорони здоров'я України, начальник управління державних цільових програм та державних закупівель МОЗ України Галина Довганчин.

За її словами, МОЗ України вживає усіх заходів для збільшення обсягів державного фінансування на виконання державних програм і заходів. Наприклад, у порівнянні із обсягом фінансування на виконання бюджетної програми 2011 року у поточному році фінансування збільшилося на 20%. Зокрема, збільшено фінансування на закупівлю лікарських препаратів для лікування онкохворих дітей до 216 млн. грн., що на 125 млн. грн. більше ніж минулого року.

На сьогодні Міністерство закупило лікарських засобів і виробів медичного призначення на один мільярд 768 млн. грн., що становить 84,4% від загальних обсягів закупівлі на поточний рік. “Усього в 2013 року Міністерство охорони здоров'я України має намір закупити ліків і виробів на загальну суму 2 мільярди 18 млн. грн.”, - пояснила  начальник управління державних цільових програм та державних закупівель МОЗ України.

“Вперше за останні роки основні закупівлі на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру здійснені до травня місяця поточного року. Фактично за перші 5 місяців 2013 року завдяки наполегливій і кропіткій роботі проведені основні державні закупівлі поточного року, - розповіла Галина Довганчин. - Безпрецедентно оперативні закупівлі цього року зумовлені необхідністю якомога швидшого забезпечення регіонів усіма необхідними лікарськими засобами і виробами медичного призначення». Якщо у 2011 році основні торги у травні лише починалися, то цього року – основні закупівлі вже майже повністю здійснено. Сьогодні на черзі – динамічний етап поставок за укладеними договорами, а також здійснення додаткових закупівель на зекономлені кошти по проведених торгах, наголосила представник МОЗ.

Також вона звернула увагу журналістів на те, що в МОЗ України продовжується оптимізація номенклатури закупівель і закуповуються лише ті якісні препарати, які передбачені в протоколах та стандартах лікуваннях. До формування номенклатури закупівель залучені громадські і пацієнтські організації, які беруть активну участь у цьому процесі.

Галина Довганчин розповіла, що в МОЗ України діє методика розрахунку, яка надає можливість правильно визначити потребу і ефективно розподілити товари по регіонам. “У нас є методика по дитячій гемофілії, розробляється методика по імунопрофілактиці, розроблена і вже діє методика по туберкульозу, - сказала керівник управління. - Саме завдяки їй вдалось правильно визначити потребу препаратів по регіонам і перерозподілити наявні надлишки препаратів в регіонах. Зараз забезпечення регіонів протитуберкульозними препаратами перебуває на однаковому рівні”.

Представник МОЗ України зазначила, що не дивлячись на те, що програма по боротьбі з туберкульозом фінансується недостатньо, саме завдяки методиці розрахунку і ефективно проведеній роботі, Міністерству охорони здоров'я України вдасться забезпечити на 100% потребу в протитуберкульозних препаратах.

Галина Довганчин окремо наголосила на прозорості здійснення державних закупівель та всебічному висвітленні їх на сайті Міністерства охорони здоров'я України — www.moz.gov.ua . “З минулого тижня на сайті діє рубрика, яка інформує про наступне: який препарат закуплений, з якою серією, в якій кількості і куди саме в регіони цей препарат буде поставлятись. Ця інформація оновлюється щотижня”, - зауважила вона.  

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246451687