Держкомтелерадіо здійснив моніторинг понад 100 веб-сайтів органів виконавчої влади
26.06.2013 | 17:14
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення
 

Держкомтелерадіо України здійснив моніторинг інформаційного наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у першому півріччі 2013 року.

Відповідна оцінка здійснювалась відповідно до розробленого відомством Порядку та враховувала кількість та якість представленої інформації, її актуальність та доступність.

Загалом моніторинг охопив 102 веб-сайти, серед яких 18 міністерств, 52 центральних та 27 місцевих органів виконавчої влади. Фахівці Комітету відзначають, що 58% усіх Інтернет-сторінок ЦОВВ та 52% місцевих органів виконавчої влади мають показник наявності інформації більший за середній. У порівнянні з результатами моніторингу, проведеного Держкомтелерадіо у другому півріччі минулого року, спостерігається загальна тенденція щодо збільшення інформаційної прозорості органів виконавчої влади. Зокрема, зросла кількість та покращилась якість інформації, що розміщується на офіційних веб-сайтах суб’єктів владних повноважень.

Найповніше всю інформацію, передбачену нормативно-правовими актами, розміщено на офіційних сайтах Міністерства юстиції, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної архівної служби, Державної інспекції ядерного регулювання, Державного комітету телебачення і радіомовлення та ін.

Водночас, моніторинг показав, що офіційні Інтернет-сторінки органів виконавчої влади недостатньо інформативні щодо цільових програм у відповідній сфері, розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи, інформації про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник тощо.

На деяких веб-сайтах представлена не вся обов’язкова інформація, а вже оприлюднена інформація наявна не у повному обсязі або розміщується не завжди своєчасно та не в логічних розділах.

Системи обліку публічної інформації багатьох органів виконавчої влади оновлюються нерегулярно та містять відомості лише про частину документів, які перебувають у суб’єктів владних повноважень.

Крім того, не всі веб-сайти мають пошукову систему. Натомість створені системи пошуку працюють недостатньо ефективно, зокрема, пошук здійснюється лише в новинах.

Державна інспекція України з питань праці взагалі не має власного офіційного веб-сайту, а лише окремий розділ на сторінці Мінсоцполітики.

Держкомтелерадіо за результатами моніторингу пропонує міністерствам, іншим органам виконавчої влади вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків та нагадує, що черговий моніторинг буде проводитись цьогоріч у жовтні – грудні.

Детальніше із результатами моніторингу можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо у рубриці «Моніторинг сайтів ОВВ» за адресою http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=98409.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246471779