У літній період в Україні зафіксовано 14 спалахів кишкових інфекцій
02.07.2013 | 17:07
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
 

Протягом квітня-червня 2013 року в Україні зафіксовано 14 спалахів гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждала 221 людина, з них — 101 дитина. Про це під час брифінгу в Міністерстві охорони здоров'я України повідомив перший заступник Головного державного санітарного лікаря України Олександр Кравчук.

«Якщо проаналізувати ситуацію щодо всіх спалахів, які сталися цього року, то основна їх причина — елементарні порушення санітарного законодавства. Це переважно порушення вимог до організації харчування в колективах, а якщо говорити про інфекції в побутових умовах, то їх причинами зазвичай є побутова недбалість», - зазначив Олександр Кравчук. За його словами, щоб не захворіти на кишкові інфекції, перш за все не слід готувати страви заздалегідь і зберігати їх у неправильних умовах.

Перший заступник Головного державного санітарного лікаря України також повідомив, що, згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації, в цій країні зараз спостерігається захворювання на ентеровірусні інфекції, які також належать до кишкової групи, але в процесі перебігу хвороби можуть виникати церозні менінгіти, які вражають центральну нервову систему. Зокрема, в Ростовській області від ентеровірусної інфекції вже постраждали 189 дітей. На сьогодні в лікувальних закладах області перебуває ще 31 дитина. В Липецькій області з червня зареєстровано 254 випадки ентеровірусних інфекцій, причому діагноз «церозний менінгіт» підтверджено у 89 осіб. «В Україні теж є поодинокі випадки інфекцій, але до спалахів справа поки що не доходить. І ми будемо намагатися, щоб такого не сталося», - сказав Олександр Кравчук.

За словами Головного державного санітарного лікаря України, підступність цього вірусу полягає в тому, що він достатньо добре зберігається і накопичується в об'єктах довкілля — наприклад, у воді чи стічних водах. Тому найголовніший засіб безпеки — миття рук. Також слід використовувати для пиття лише якісну воду, уникати контакту під час великих скупчень людей. Після злив варто уникати купання в водоймах, оскільки з дощовою водою до річок та озер зазвичай потрапляє велика кількість збудників небезпечних хвороб. У 90% випадків санепідслужби фіксують погіршення епідеміологічних проб води у водоймищах. Зокрема, зараз в Одесі заборонено купання на всіх міських пляжах.

Олександр Кравчук також повідомив, що санепідеміологічна служба реєструє щотижня близько 40 випадків кору по всій Україні. Наразі, за його словами, ситуація з поширенням хвороби контрольована і найближчим часом кількість випадків почне зменшуватися. Що ж до вітряної віспи, то для цієї хвороби характерними є невеличкі спалахи, великих вогнищ інфекції наразі немає.

Відповідаючи на запитання журналістів, Олександр Кравчук нагадав про небезпеку вуличних фаст-фудів та купівлю продуктів у місцях, які для цього не призначені. Через спеку вживання таких продуктів може бути небезпечним, оскільки у більшості випадків страви зберігаються у неправильних умовах. Перший заступник Головного державного санітарного лікаря України зауважив, що мова йде про приватних підприємців, які ведуть господарську діяльність за спрощеними умовами, тож, згідно з українським законодавством Державна санітарно-епідеміологічна служба України не має права перевіряти таких підприємців у плановому порядку.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246483788