МОЗ України посилює контроль над забезпеченням онкохворих лікарськими засобами
03.07.2013 | 10:36
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Міністерство охорони здоров'я України посилює контроль над забезпеченням хворих на онкологічні хвороби лікарськими засобами, що закуповуються за державні кошти. Про це повідомив під час брифінгу Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур.

“Для того, щоб ці препарати використовувалися за призначенням, Міністерство охорони здоров'я України затвердило Наказ про здійснення контролю за використанням лікарських засобів, що закуповуються за державний кошт, -- розповів Олександр Качур. -- Цим документом передбачена жорстка звітність щодо використання лікарських засобів, а також регулярне інформування щодо залишків і їхнього подальшого перерозподілу”.

За словами Першого заступника Міністра охорони здоров'я України, такий контроль є вкрай важливим з огляду на те, що онкологічні захворювання на сьогодні є однією з найбільш актуальних медичних проблем людства. Щороку у світі виявляють понад 12 мільйонів осіб, які вперше захворіли на рак, і близько сім мільйонів помирають від такої недуги, це приблизно 20 тисяч осіб щодня.  

“Я хотів би презентувати цей Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 27 червня 2013 року, де чітко прописано і регламентовано як головні лікарі, лікарняні установи повинні доповідати та звітувати перед МОЗ України і перед громадянами України про використання лікарських засобів у лікарняних закладах, оскільки є декілька звернень про те, що лікарські засоби не використовуються”, - пояснив Олександр Качур. За  його словами, Міністерство охорони здоров'я України зробить усе можливе, щоб громадяни отримували лікарняну допомогу на високому рівні, а пацієнти були забезпечені лікарськими засобами, які потрібні для лікування хвороби.

Україна входить до першої десятки країн світу щодо захворюваності на рак. Держава дбає про те, аби ті, хто захворів на цю недугу, мали можливість отримувати необхідне лікування. Навіть в умовах обмеженості державного фінансування станом на сьогодні здійснено централізованих закупівель за напрямом онкологія і  доросла онкогематологія на 269 млн. 354 тис. грн. Зокрема, закуплено лікарських засобів на суму близько 150 млн. грн. для лікування онкологічних хворих, препаратів для лікування онкогематологічних хворих на суму майже 63 млн. грн., препаратів для лікування хронічного мієлоїдного лейкозу на 57 млн. грн. Закупівлю лікарських засобів для лікування онкохворих дітей здійснено на суму 215 млн. грн., що забезпечує 100-відсоткову потребу.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246485071