Е.Ставицький обговорив з представниками "ExxonMobil" деталі співробітництва в Україні
12.07.2013 | 11:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
 

У четвер, 11 липня, відбулась робоча зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького з делегацією американської компанії «ExxonMobil». Міністр зустрівся з Директором з геологорозвідки ExxonMobil Exploration Company Кевіном Біддлом, Головним радником з урядових зв’язків компанії ExxonMobil Corp Стівеном Манном, а також головою преставництва компанії в Україні Джимом Джонстоном.

Під час зустрічі Сторони обговорили деталі співробітництва в Україні, зокрема, йшлося про підписання Угоди про розподіл продукції, що видобуватиметься в межах ділянки «Скіфська» на шельфі Чорного моря.

«Сьогодні майже перед усіма державами світу постають нові виклики, пов'язані із необхідністю гарантування сталого задоволення потреб економік та населення країн в енергетичних матеріалах та продуктах. Причому потреб, які постійно зростають»,  - зазначив у ході зустрічі Едуард Ставицький.

Міністр підкреслив, що через укладений несправедливий контракт з РАО «Газпром» перед Україною гостро виникло питання диверсифікації джерел енергетичних ресурсів. «Отже, одним із основних пріоритетів енергетичної безпеки країни є нарощування власного видобутку вуглеводневої сировини», - додав він.

Також Міністр зазначив, що Уряд уперше дозволив отримувати спеціальні дозволи на користування надрами, у тому числі перспективних родовищ, міжнародним компаніям. Це стало імпульсом, таким необхідним до розвитку інвестиційного клімату та, висловив сподівання Міністр, стане початком великих інвестицій в енергетичний сектор з боку провідних іноземних компаній.

«Підписання угоди з видобутку вуглеводневої сировини з компанією ExxonMobil дає надію Україні повністю забезпечувати себе енергетичними ресурсами. А за оптимістичним сценарієм, це повністю вирішить питання дефіциту, який зараз є в нашій державі, і дасть можливість навіть вийти на профіцит. Реалізація угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Скіфська, є пріоритетною для нашої держави», - заявив Едуард Ставицький.

Підписання угоди вигідне Україні, оскільки це інвестиції, завдяки яким Україна буде збільшувати власний видобуток і, як наслідок - піднімати рівень економіки, створювати нові робочі місця та збільшувати доходну частину бюджету. На сьогодні триває переговорний процес Інвесторів з представниками центральних органів виконавчої влади щодо врегулювання спірних питань проекту Угоди. Інтереси держави у переговорному процесі представлять Держгеонадра як робочий орган з питань укладення та виконання угод про розподіл продукції (відповідно до повноважень, визначених Законом України «Про угоди про розподіл продукції»).

Угода має бути укладена не пізніше, ніж через дванадцять місяців з дня опублікування результатів конкурсу, тобто до 13 серпня 2013. При цьому, за письмовим зверненням інвестора цей строк може бути продовжено на шість місяців.

Так, нещодавно, 2 липня 2013 р. Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання угод про розподіл продукції» (далі – Закон). На сьогодні Закон направлено на підпис Президентові України. Підписання Закону очікується до 16.07.2013.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246514631