Металурги Дніпропетровщини відзначають професійне свято високими показниками
16.07.2013 | 17:50
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА
 

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков привітав працівників металургійної та гірничодобувної промисловості з професійним святом. В урочистих зборах, присвячених Дню працівників металургійної та гірничодобувної промисловості, взяли участь Міністр промислової політики України Михайло Короленко, Міністр соціальної політики України Наталія Королевська.

«Міністерство соціальної політики брало участь у підготовці Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів і підприємствами гірничо-металургійного комплексу. Взаєморозуміння було знайдено, і роботодавці взяли на себе зобов'язання сприяти збереженню та створенню нових робочих місць, забезпечувати соціальний захист людей на неповній зайнятості, а також не допускати простроченої заборгованості із зарплат та обов'язкових платежів до соціальних фондів та інші», - зазначила Наталія Королевська.

«На Дніпропетровщині професії металурга та гірника – одні з найпочесніших. Галузі, у яких ви працюєте, по праву становлять основу могутності економіки держави, а наш регіон є центром гірничо-металургійного комплексу країни, – зазначив Дмитро Колєсніков. – У тих результатах, яких вже досягла область, підприємствам гірничо-металургійного комплексу, безумовно, належить провідна роль».

Також керівник регіону зазначив, що металурги та гірники області відзначають своє професійне свято високими виробничими показниками. Так, індекс промислової продукції підприємств ГМК регіону за січень-травень 2013 року в добувній промисловості становить 100,8% (в середньому по Україні – 98,8%), металургійного виробництва – 103,2% (в середньому по Україні – 92,1%).

Крім того, за  6 місяців 2013 року виробництво сталі збільшено до 107,2% до відповідного періоду минулого року, прокату та напівфабрикатів – до 103,8%, видобуток руди залізної – до 105%, виробництво залізорудного концентрату – до 101,9%.

«Гірничодобувна та металургійна галузь Дніпропетровщини зростає. Це свідчить про високий професійний рівень наших металургів та гірників, наявність стратегічно-орієнованої політики модернізації виробництва, глибоке розуміння ринкових процесів», – підкреслив голова ОДА.

Дмитро Колєсніков зауважив, що обсяги реалізації промислової продукції по підприємствам ГМК становить 65% до всієї реалізованої продукції в області. Галузь є найбільшим платником податків в області – третина податкових надходжень забезпечується 30 базовими стратегічними підприємствами області.

«Все це підтверджує визначальну роль ГМК у розвитку економіки та соціальної сфери Дніпропетровської області, – сказав він. А динаміка зростання виробничих показників створює можливості для підвищення соціальних стандартів – збільшення рівня середньої заробітної плати. Наразі показник у 4 тис. грн. вже перевищено на більшості базових підприємств області».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246523839