На модернізацію ГМК Дніпропетровщини щороку спрямовується близько 8 млрд. грн.
16.07.2013 | 18:10
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА
 

Підприємства гірничо-металургійного комплексу є одними з найпотужніших інвесторів в економіку Дніпропетровщини. Щороку на реалізацію програм модернізації виробництва підприємствами гірничо-металургійного комплексу Дніпропетровщини спрямовується від 7 до 8 мільярдів гривень. Про це повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков під час Всеукраїнського зібрання профспілкового активу з нагоди святкування Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

Одними з наймасштабніших та найважливіших інвестиційних проектів у гірничодобувній промисловості регіону є:

будівництво циклічно-потокової технології на ВАТ «Південний ГЗК», запуск І-черги якої заплановано наприкінці цього року;

проект розробки залізовмісних пісків з метою вторинної переробки відходів збагачувальної фабрики на ПАТ «Центральний ГЗК»;

введення до експлуатації пускового комплексу гор. 1350 м шахти «Гвардійська» на Криворізькому залізорудному комбінаті;

проект «Будівництво рудного ЦПТ» на Інгулецькому ГЗК, який входить до Комплексного проекту поетапного розвитку гірничих робіт і переробки мінеральної сировини до кінця відпрацювання Інгулецького родовища.

Масштабні проекти модернізації реалізуються й у металургії. Зокрема, це проект реконструкції сортопрокатного цеху (стан 350, І черга) на  «ДМК ім. Дзержинського». Введення до експлуатації цього об’єкта відбудеться у наступному році.

У минулому році за участю Президента України Віктора Федоровича Януковича у Дніпропетровську було відкрито сучасний електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь» Цього року на підприємстві вже виплавлено перший мільйон тон високоякісної стальної трубної заготовки.

На «АрселорМіттал Кривий Ріг» в І-му півріччі п.р. введено в експлуатацію механізовану лінію пакування та сортування фасонного прокату на дрібносортному стані 250-2 прокатного виробництва. Було виконано технічне переоснащення систем автоматизованого управління конвеєра №6 сталеплавильного департаменту.

Міністр промислової політики України Михайло Короленко відзначив, що гірничо-металургійна галузь є ключової для економіки України і саме тому одним з пріоритетів державної політики є розробка заходів, спрямованих на стимуляцію розвитку галузі.

«Тільки за останній рік була прийнята низка надзвичайно важливих документів, метою яких є підтримка підприємств ГМК. Особливе місце серед них займає Державна програма активізації розвитку економіки, виконання якої призведе до модернізації та технічного переоснащення підприємств, а також до зростання внутрішнього попиту на металургійну продукцію. Таким чином, ми позбавимося від існуючої критичної залежності від експорту, паралельно стимулюючі інші галузі промисловості. Участь підприємств ГМК в масштабних інфраструктурних проектах - один із кроків на шляху до поліпшення ситуації в галузі», - підкреслив Міністр.

Разом з реалізацію проектів технічного переоснащення та модернізації,                    підприємства ГМК реалізуються проекти, спрямовані на  підвищення якості життя людей – програми реконструкції житлових масивів, системи охорони здоров’я, надається допомога громадським організаціям.

 «Укладення підприємствами та компаніями галузі угод та меморандумів про соціальне партнерство з місцевою та обласною владою - це важливий тренд, який сьогодні активно поширюється в області. Це новий рівень взаємодії між владою та бізнесом, новий рівень соціального партнерства, від якого виграють усі – підприємства, місцеві громади, мешканці області», - сказав Дмитро Колєсніков. 

Зокрема, компанія «Метінвест» в рамках угоди про соціальне партнерство з місцевою владою Кривого Рогу інвестувала понад 30 млн. грн. в міський благоустрій, підтримку дошкільних та навчальних закладів, оснащення дитячих юнацьких спортивних шкіл, допомогу у проведенні міських святкових і спортивних заходів.

В рамках Меморандуму про соціальне партнерство між Дніпропетровською облдержадміністрацією та компанію «АрселорМіттал Кривий Ріг», було перераховано 50 млн. грн. для фінансування соціальних проектів на території Дніпропетровської області. Загальна сума Меморандуму на 2011-2013 р. складає 140 млн. грн. 

Наразі розглядається питання про укладання договору “Про соціальне партнерство” між місцевою громадою Кривого Рогу та Криворізьким залізорудним комбінатом, предметом якого буде участь у відновленні й реконструкції об’єктів, розташованих на “червоній” лінії Жовтневого району, а також участь у будівництві залізничного вокзалу станції Роковата. Але вже сьогодні комбінат реконструює у місті оздоровчі комплекси та парки відпочинку.

Потужні соціальні програми втілюють у життя ДМК імені Дзержинського, Євраз – Металургійний комбінат імені Петровського, Нікопольський завод феросплавів, Сентравіс Продакшн Юкрейн та інші підприємства галузі.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246523955