На Київській ГЕС завершується монтаж останнього реконструйованого гідроагрегату
16.07.2013 | 19:38
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

16 липня 2013 року перевірено хід робіт з монтажу гідроагрегату №18 Київської ГЕС. Це останній з двадцяти встановлених на станції гідроагрегатів, на якому завершується реконструкція. Змонтований після модернізації на монтажному майданчику гідроагрегат зайняв своє місце у проточній частині. Наступним кроком є завершення його монтажу та проведення налагоджувальних робіт та випробувань. Очікується, що вже восени цього року гідроагрегат №18 запрацює в складі оновленого блоку №5, таким чином, буде завершено ще одну сторінку в історії Київської ГЕС та вітчизняної гідроенергетики. Станція, яка розташована поблизу столиці, першою завершить повну реконструкцію за «Проектом реабілітації ГЕС ПАТ «Укргідроенерго», який розпочато у 1996 році із залученням фінансування Світового банку.

 

Довідково

Загалом, на Київській ГЕС у будівлі водозливного типу при пуску встановлено 20 капсульних горизонтальних агрегатів встановленою потужністю 361 МВт із поворотно-лопатевими гідротурбінами типу ПЛ15/ ГК-600 виробництва Харківського турбінного заводу й горизонтальних синхронних гідрогенераторів типу СГК-538/160-70 поставки заводу ДП «Електроважмаш». Введення агрегатів почалось у 1964 році (1 г/а) і закінчилось у 1968 році (20 г/а). Все устаткування перебувало в експлуатації більше 40 років. За весь період експлуатації працездатність обладнання підтримувалася профілактичними й капітальними ремонтами.

За період з 1997 по 2013 роки в рамках реалізації великомасштабного проекту реконструкції всіх Дніпровських ГЕС, що виконується за рахунок власних коштів та кредиту Світового банку, на Київській ГЕС виконана реконструкція 19-ти гідроагрегатів, виготовлених у найбільших вітчизняних об‘єднаннях«Турбоатом» та «Електроважмаш», за участю провідних проектних, монтажних та пуско-налагоджувальних організацій, таких як «Укргідропроект», «Спецгідроенергомонтаж», «Гідроелектромонтаж», «Енпаселектро» тощо. На станції встановлено нові генератори та модернізовані екологічно чисті турбіни, які виключають можливість потрапляння турбінного мастила в річку Дніпро. Сумарний приріст потужності після проведення реконструкції всіх агрегатів складе 80 МВт, що дорівнює одному додатковому блоку станції або чотирьом встановленим гідроагрегатам.

Реконструйовані гідроагрегати оснащені новими системами тиристорного збудження генераторів виробництва АВВ та Alstom, регуляторами швидкості турбін фірми Alstom.

За час реконструкції виконано заміну п’яти блочних повітряних вимикачів 110 кВ на елегазові виробництва Gec AlsthomT&D, а також реконструкцію п’яти блоків з переходом на напругу 6,3 кВ та введенням в дію на всіх 19 гідроагрегатах цих блоків генераторних вимикачів, завдяки чому підвищено гнучкість керування гідроагрегатами та їх надійність.

Окрім цього, у червні 2002 року на станції успішно завершено впровадження пілотного проекту «Автоматизована система забезпечення безпеки гідротехнічних споруд».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246524833