Україна буде координувати розвиток сфери туризму в ОЧЕС
29.07.2013 | 12:12
Прес-служба Державного агентства з туризму та курортів
 

Україна отримала статус країни-координатора Робочої групи з туризму на період до 30 червня 2015 року. Таке рішення було прийнято під час 28-го засідання Ради міністрів закордонних справ країн-членів Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС), яке відбулося в Одесі.

«Призначення України країною-координатором Робочої групи з туризму ОЧЕС відкриває широкі можливості для впровадження низки ініціатив нашої держави, спрямованих на розвиток сфери туризму в Чорноморському регіоні», - сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Він зазначив, що основними завданнями співпраці є, зокрема, створення регіонального міжнародного турпродукту, а також формування основних напрямків маркетингової стратегії у сфері туризму країн регіону.

«Одним з пріоритетів розвитку туризму в країнах Чорноморського  регіону є розвиток круїзного туризму. Адже цей вид туризму є перспективним напрямком соціально-економічному розвитку приморських територій усіх держав ОЧЕС», - зазначив Олександр Вілкул.

Для належного формування і реалізації усіх необхідних завдань, Україною вже запропоновано країнам регіону розробити єдину стратегію розвитку круїзного туризму у Чорноморському регіоні на період до 2025 року.

Така співпраця в рамках ОЧЕС здатна значно посилити інвестиційну привабливість держав регіону, що забезпечить більш раціональне використання усіх наявних ресурсів і сприятиме конкурентоздатності усіх країн Чорноморського регіону на глобальному туристичному ринку.

Для реалізації ініціатив, Державним агентством України з туризму та курортів буде розроблено План дій Робочої групи на два роки, який буде обговорено восени 2013 року на засіданні Міністрів туризму країн-учасниць ОЧЕС, що відбудеться у Києві в рамках Другого Київського міжнародного  туристичного форуму за участі Генерального секретаря Всесвітньої туристичної організації ЮНВТО Талеба Ріфаї.

Довідково

Члени ОЧЕС:

Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Сербія, Туреччина, Україна.

Спостерігачі та галузеві партнери ОЧЕС:

Австрія, Білорусь, Великобританія, Єгипет, Йорданія, Ізраїль, Іран, Італія, Німеччина, Польща, Словаччина, США, Туніс, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Європейська Комісія, Секретаріат Енергетичної Хартії, Комісія з захисту Чорного моря, Дунайська Комісія, Асоціація портів Чорного та Азовського морів, Асоціація суднобудівельників та судноремонтників Чорноморського регіону, Союз асоціацій міжнародних автомобільних перевізників регіону ЧЕС.

Міжнародні організації, з якими ОЧЕС розвиває відносини за відповідними угодами

Європейська Економічна Комісія ООН, Постійний секретаріат Міжурядової комісії ТРАСЄКА, Світова організація торгівлі, Секретаріат євразійської економічної спільноти ЄврАзЕС, Міжнародний союз автомобільного транспорту, Міжнародна федерація доріг.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246551066