На Донеччині законсервовано майже 5 тисяч гектарів деградованих земель
31.07.2013 | 10:37
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів
 

У Донецькій області протягом останніх років законсервовано майже 5 тисяч гектарів деградованих сільськогосподарських угідь. Це дозволить підвищити родючість таких земель та в перспективі повернути їх до активного сільськогосподарського використання.

На сьогодні в області потребують консервації понад 200 тисяч гектарів земель, з яких більше 15 тисяч гектарів – землі державної власності.

Наявність деградованих та малопродуктивних земель та нерівномірний їх розподіл у районах Донеччини пов’язані як з природними умовами, так і з антропогенним навантаженням на природне середовище. Найбільше таких земель знаходиться в Артемівському, Великоновосілківському, Шахтарському, Амвросіївському та Мар’їнському районах.

Серед основних причин появи еродованих земель є надмірне розорювання сільськогосподарських угідь, розміщення просапних культур на схилах, слабкий захист полів лісонасадженнями, недотримання сівозмін тощо.

Як стверджують науковці, щорічно площа малопродуктивних та деградованих угідь збільшується на один відсоток. Тому землевпорядники цілеспрямовано здійснюють координацію проведення заходів з охорони земель відповідно до цільових програм, ініціюють виділення коштів для таких цілей з місцевих бюджетів.

Фахівці землевпорядної служби впевнені, що консервація земель шляхом заліснення та залуження є надійним та дієвим природоохоронним засобом, який дозволить зупинити процеси деградації ґрунтового покриву, мінімізувати ерозійні процеси, підвищити продуктивність угідь.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246556129