Михайло Бродський: "Для успішного розвитку бізнесу його слід звільнити від паперової тяганини"
21.08.2013 | 13:56
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
 

Голова Держпідприємництва Михайло Бродський розповів газеті «Закон і Бізнес» про те, що вже зроблено для спрощення життя українських підприємців та які найближчі плани в цьому напрямі.

У рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації «Ведення бізнесу-2013» Україна посіла 137-ме місце. З одного боку, наша держава піднялася відразу на 15 сходинок і ввійшла в трійку країн, які продемонстрували найбільший прогрес у веденні бізнесу за останній рік. З іншого – залишається в другій сотні.

«Не в останню чергу, це стало можливим завдяки започаткованій Держпідприємництвом 3 роки тому реформі правил відкриття бізнесу. Так, завдяки внесенню змін до 13 галузевих законів було спрощено процедури реєстрації. Крім цього, почала діяти електронна державна реєстрація суб’єктів господарювання, а сплатити відповідний збір уже можна через Інтернет», – пояснив Михайло Бродський.

Голова Служби відзначив, що цього року можуть бути внесені зміни до цілої низки законів для поліпшення бізнес-клімату в державі. Серед них – щодо спрощення реєстрації осіб як платників ПДВ під час держреєстрації, скасування обов’язковості застосування печаток суб’єктами приватного права, скасування реєстраційного збору за проведення держреєстрації, скорочення граничного строку повідомлення про відкриття рахунків платників податків тощо.

Наразі ж відомство продовжує підготовку новацій. Так, розглядаються пропозиції щодо скорочення більш ніж уполовину видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню. Зокрема, йдеться про зовнішньоекономічну діяльність, діяльність у сфері освіти, проведення землеоціночних робіт і земельних торгів, виробництво й торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Очікуються зміни й у сфері нагляду. Насамперед заплановано заходи, спрямовані на оптимізацію роботи відповідних органів та усунення дублювання деяких функцій. При цьому порядок формування й виконання планів проведення комплексних заходів держнагляду затверджуватиметься Кабінетом МІністрів.

Крім цього, вже найближчим часом має з'явитися пілотна версія інтегрованої автоматизованої системи держнагляду на базі Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Це дозволить забезпечити автоматичне віднесення суб’єктів господарювання до різних груп залежно від ступеня ризику та провадження господарської діяльності й установити періодичність проведення планових заходів кожним з органів держнагляду.

Також із метою створення умов для забезпечення ефективної державної підтримки малого та середнього підприємництва розробляється відповідна загальнодержавна програма на 2014-2024 роки.

«Разом з тим вже 3 роки поспіль триває робота над усуненням зайвих адміністративних бар’єрів на шляху бізнесу. Тому для поліпшення економічної ситуації цю діяльність слід прискорити та завершити», – зазначив наостанок Михайло Бродський.

 

Повний текст інтерв’ю розміщений за посиланням: http://dkrp.gov.ua/info/2073.htm

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246609094