О.Проскуряков: Світовий досвід свідчить про важливість водного транскордонного співробітництва
28.08.2013 | 14:42
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів
 

Світовий досвід свідчить про важливість водного транскордонного співробітництва на різних рівнях: міжнародному, національному, міжгалузевому, а також на рівні користувачів для досягнення Цілей Сталого Розвитку. Про це 28 серпня під час брифінгу, який відбувся в Будинку Уряду, зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Урядом України укладено 7 міжурядових угод про співробітництво на транскордонних водах з усіма сусідніми країнами (Польща, Росія, Білорусь, Угорщина, Словаччина, Румунія та Молдова) та 6 міжвідомчих угод про співробітництво у галузі водного господарства (Єгипет, Китай, Йорданія, Туніс, Марокко та Сирія).

«Головною метою співпраці є розвиток взаємовигідного співробітництва для вирішення пріоритетних завдань, таких як раціональне використання транскордонних водних ресурсів, запобігання забрудненню водних об'єктів, розвиток мережі моніторингу, системи обміну інформацією, контроль за проходженням водопілля та паводків, удосконалення системи аварійного оповіщення про надзвичайні ситуації, пов'язаних з водним фактором, а також обмін досвідом щодо впровадження новітніх технологій у вирішенні водогосподарських проблем», - сказав очільник Мінприроди.

Прикладом плідної співпраці з питань протипаводкового захисту  транскордонних територій, які потерпають від негативних наслідків шкідливої дії вод може слугувати двостороннє співробітництво на українсько-угорському кордоні в басейні р. Тиса, яке постійно розвивається. «У рамках реалізації різних проектів кількість  автоматичних станцій доведена до 48 одиниць, що дозволяє оперативно отримувати інформацію для прийняття управлінських рішень. У країнах СНД аналогів такої системи на сьогоднішній день немає», - заявив Олег Проскуряков.

Крім того, Міністр повідомив, що 20-21 серпня українська делегація перебувала у м. Душанбе на Міжнародній Конференції високого рівня по водному співробітництву. «Участь у Міжнародній конференції високого рівня дала можливість ознайомитися із світовим досвідом з питань управління водними ресурсами, сприяла покращенню водного співробітництва у транскордонному аспекті через поширення кращих практик, участі сторін в процесі узгодження на міжнародному рівні цілей, що стосуються води», - зазначив Міністр Олег Проскуряков.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246627260