Внесено зміни до Правил проїзду великовагового та великогабаритного транспорту
31.08.2013 | 10:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Кабінет Міністрів вніс зміни до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами. Відповідну постанову № 582 Уряд прийняв 14 серпня 2013 року.

Згідно з цим рішенням, рух великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, якщо їхні параметри перевищують нормативні, здійснюється на підставі дозволу, виданого перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд.

Відповідно згадані Правила доповнюються розділом, який регламентує порядок отримання такого дозволу. Для цього перевізник або уповноважена ним особа подає заяву, в якій зазначаються параметри транспортного засобу, маршрут руху, інформація про вантаж, телефон перевізника тощо.

 Крім того, необхідні копії погоджувальних документів з низкою інстанцій: власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту і т. д., а також документ, що підтверджує внесення плати за оформлення дозволу. Рішення про видачу або відмову (неповний перелік документів, недостовірні дані) у видачі дозволу приймається підрозділами Державтоінспекції в 10-денний строк.

Переоформлення, видача дубліката та анулювання дозволу здійснюватиметься на безоплатній основі.

Підставою для переоформлення дозволу є зміна найменування перевізника (якщо він фізична особа–підприємець), зміна його місценаходження, зміни в маршруті транспортного засобу і т.д.

Підставою для видачі дубліката дозволу є його втрата або пошкодження.

Підставою  для анулювання дозволу є припинення юридичної особи перевізника, встановлення факту зазначення в заяві та документах, що подаються до неї, недостовірної інформації, настання надзвичайної ситуації (несприятливі погодні умови, ДТП, проведення робіт на вулично-дорожній мережі) тощо.

Прийняття постанови сприятиме вдосконаленню правових та організаційних засад функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності, а також має забезпечити безпечні умови  учасникам дорожнього руху під час проїзду великовагового та великогабаритного транспорту, параметри якого перевищують нормативні.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246635721