Держспоживінспекція: Забраковано 40% від перевіреної продукції шкільного дитячого асортименту
05.09.2013 | 15:57
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів
 

«Створення умов для забезпечення реалізації прав та інтересів дітей - першочергове завдання нашої держави, яке закріплене Указом Президента України від 16 грудня 2011 № 1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні». Глава держави та Уряд країни вимагають від виробників дотримання норм безпеки, якості та доступності товарів дитячого асортименту, що є першорядним при забезпеченні гідного рівня життя дітей. Від умов, які ми створимо для їх розвитку та виховання, залежатиме, зрештою, майбутнє кожної родини і нашої держави в цілому», - наголосив Голова Державної інспекції з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов, аналізуючи результати перевірки якості товарів шкільного дитячого асортименту.

В умовах, коли товарообіг збільшується з кожним днем, а за оцінками експертів річний обіг ринку дитячих товарів і послуг в Україні складає більше 20 млрд. грн. на рік, критерії вибору продукції істотно змінилися. Якщо ще кілька років тому товари дитячого шкільного асортименту, в основному, купувалися на ринку, то сьогодні покупці віддають перевагу відомим торговим маркам, цікавляться, в якій країні зроблена продукція. Батьки стали звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд і вартість товару, а на якість і безпеку.

Аналіз стану споживчого ринку товарів дитячого асортименту показав, що намітилася стійка тенденція надходження на ринок товарів з грубими виробничими дефектами, із застосуванням заборонених сировинних матеріалів, які можуть негативно вплинути на стан здоров'я дітей. Ринок заполонили товари невідомого походження.

За словами Сергія Орєхова, на сьогоднішній день перевірено більше 1 тис. підприємств, що реалізують товари шкільного асортименту, на яких встановлено понад 7 тис. різного роду порушень вимог законодавства про захист прав споживачів. Забраковано та знято з реалізації 40% від перевіреної продукції.

Найбільш характерними порушеннями вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації товарів шкільного асортименту є невідповідність вимогам нормативних документів та відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки.

 Характерним порушенням по всі території України є відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації для споживача, яка допомогла б зробити усвідомлений компетентний вибір.

Слід також зазначити, що найчастіше порушення законодавства про захист прав споживачів, при реалізації товарів дитячого асортименту, фіксуються на ринках. Звичайно ж, всі порушники понесли покарання.

«Шановні батьки, хочу звернути вашу увагу на те, що ваші дітки тільки вчаться бути свідомими споживачами і для них ви приклад в цьому. Від усіх нас залежить, яким ринок буде завтра. Тому, будьте пильні. Давайте забезпечимо благополучне і здорове дитинство нашим дітям!» - наголосив Голова Держспоживінспекції України.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246652993