У Києві урочисто відкрився ІV Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка
26.09.2013 | 15:30
Прес-служба Міністерства освіти і науки
 

26 вересня 2013 року у Національному музеї Тараса Шевченка відбулося урочисте відкриття ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Зазначимо, що цьогоріч Конкурс приурочений відзначенню 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, яке святкуватиметься наступного року та в рамках проголошеного Указом Президента України Віктора Януковича 2014-го року Роком Тараса Шевченка. Знаковим є те, що 2013/2014 навчальний рік розпочався Всеукраїнським Шевченківським уроком, який проведено у всіх навчальних закладах.

Участь в урочистостях взяли директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Юрій Завалевський, президент Малої академії наук Станіслав Довгий, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, освітяни, а також учні столичних загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.

Під час виступу директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько зачитав учасникам Конкурсу привітання Міністра освіти і науки Дмитра Табачника з нагоди відкриття.

Олег Єресько також передав юному учасникові ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка символ Конкурсу – книгу «Кобзар».

Також під час урочистого відкриття Конкурсу президентом Малої академії наук Станіславом Довгим презентовано науково-освітній портал «Тарас Григорович Шевченко», створення якого присвячене відзначенню 200-річчя від дня народження Кобзаря. За словами Станіслава Довгого, «це грандіозний та амбіційний проект, у якому буде зібрано усі життєві факти Великого Кобзаря, його творчість, рукописи, картини».

Головна мета створення порталу – вивчення учнівською молоддю творчої спадщини Тараса Шевченка, ознайомлення української та світової спільноти з усіма аспектами його життя і творчості, презентація відомих вчених-шевченкознавців, а також їхніх роздумів про роль Кобзаря в історії та сучасному житті України і світу.

Розлога структура майбутнього порталу дозволить його відвідувачам дізнатися не лише історичні факти, а й відвідати 3D-екскурсії у музеях, біля пам’ятників та місць перебування Тараса Шевченка. Окрім того, можна буде переглянути художні та документальні фільми про Великого Кобзаря та прослухати аудіофайли.

Портал також міститиме спеціальну Шевченківську енциклопедію, у якій будуть представлені цікаві факти – починаючи від родоводу Тараса Шевченка і закінчуючи його рукописами та документами, пов’язаними з життям та творчістю.

Окрім того, під час урочистого відкриття Конкурсу учасники заходу мали можливість переглянути художні номери – виступ народного художнього колективу вокальної студії «Елегія» Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району, а також вокальний номер переможця минулорічного Конкурсу, студента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Тесленка.

 

 

 

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246713715