З 15 листопада у тестовому режимі запрацює програма контролю за обігом дозволів на міжнародні автоперевезення
04.10.2013 | 14:34
Прес-служба Міністерства інфраструктури
 

Міністерство інфраструктури України спільно з АсМАП та митними органами запровадить алгоритм контролю обігу, зокрема використання, дозволів на здійснення вантажних автомобільних перевезень закордон. Таке рішення підтримали міжнародні автоперевізники під час робочої наради під головуванням Першого заступника Міністра інфраструктури Костянтина Єфименка.

Мінінфраструктури активно проводить переговори з низкою країн щодо надання додаткових квот дозволів українським автоперевізникам. «Торік було отримано близько 700 тисяч двосторонніх іноземних дозволів. У 2013 році – 721 тисячу дозволів, і ще у результаті проведеної департаментом автотранспорту, Укртрансінспекцією та АсМАПом роботи до цієї квоти вже додатково надійшло 19 тисяч дозволів. Попереду ще кілька змішаних комісій з іноземними державами з питань автомобільного транспорту – очікуємо, що кількість дозволів на кінець року збільшиться до 750-760 тисяч. Утім, певною мірою переговори з окремими країнами ускладнює те, що не всі автоперевізники, отримавши дозволи, здійснюють перевезення за ними», - зазначив Костянтин Єфименко.

Перший заступник Міністра наголосив, що до складу комісій по розподілу та перерозподілу дозволів обов’язково входять представники АсМАП. Усі методики розподілу дозволів розміщені на сайті Мінінфраструктури у відкритому доступі. А щоб «недобросовісні» перевізники – ті, що мають невикористані дозволи – не дискредитували роботу Мінінфраструктури та АсМАП щодо отримання контингенту дозволів, Укртрансінспекція разом із митними органами невдовзі впровадить автоматизовану систему, за допомогою якої контролюватиметься обіг дозвільних документів.

Централізований облік дозволів на міжнародні перевезення дозволить через Інтернет у режимі реального часу відстежувати рух кожного дозволу з моменту його отримання, видачі, перетину кордону і повернення.

«З 15 листопада ця програма запрацює у тестовому режимі, а з нового року – повноцінно. Наше завдання не покарати перевізника, який отримав і не використав дозвіл, а забезпечити кожному перевізнику рівні умови для роботи на ринку міжнародних перевезень. Крім того, буде розроблено накази Мінінфраструктури, якими буде запроваджено терміни, упродовж яких перевізники будуть зобов’язані використати дозволи», - сказав Костянтин Єфименко. Визначені строки повернення будуть встановлені для дозволів так званих «дефіцитних» країн – це Італія, Австрія, Угорщина, Чехія, Казахстан, Румунія, Білорусія, Словаччина, Туреччина, Узбекистан, Азербайджан та «в/з третіх країн», наданих Росією. За пропозиціями перевізників перелік країн може бути розширено відповідно до ситуації на ринку.

Здати використані та невикористані дозволи можна буде у Пунктах видачі дозволів (ПВД) Укртрансінспекції. Видача нового дозволу на конкретну машину, за якою обліковується незданий дозвіл більше встановленого нормативу часу (30 днів для ЄС та 45 для країн Азії) буде заборонено до моменту підтвердження здачі дозволу. Зокрема, використаний дозвіл перевізники зможуть надсилати до ПВД факсом, або електронною поштою.

Ті перевізники, які вчасно не повернуть дозволи, не братимуть участь у черговому розподілі квоти. Відповідний наказ теж незабаром підготують у Мінінфраструктури.

Окрім цього, для міжнародних автоперевізників невдовзі при Мінінфраструктури запрацює телефонна гаряча лінія. Водії та підприємці зможуть повідомляти про факти порушень як іншими перевізниками, так і інспекторами Пунктів видачі дозволів. Усі звернення оперативно розглядатимуться, окремі з них виноситимуться для обговорення на робочих засіданнях за участю міжнародних автоперевізників, що проводитимуться раз у два місяці.

Також Мінінфраструктури нагадує міжнародним автоперевізникам: з 1 по 18 жовтня 2013 року для участі у розподілі міжнародних дозволів на перевезення вантажів, які мають обмежені річні квоти, автомобільні перевізники повинні подати до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті заяву у довільній формі на отримання відповідних дозволів. У заяві обов’язково слід зазначити кількість перевезень вантажів, здійснених за попередній рік. Разом із супровідним листом копію документів, наданих Укртрансінспекції, треба надіслати на електронну адресу Департаменту автомобільного транспорту rozpodil@mtu.gov.ua . Прийом документів для участі у конкурсі на отримання дозволів ЄКМТ здійснює відповідна Комісія з 1 листопада 2013 року і протягом двадцяти робочих днів за адресою: м. Київ проспект Перемоги, 14. Із механізмом розподілу дозволів ЄКМТ на 2014 рік можна ознайомитися на сайті Мінінфраструктури у рубриці «Автомобільний транспорт. Міжнародні перевезення».

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246738742