Корвет українських ВМС "Тернопіль" вирушив у Середземне море для участі в антитерористичній операції
09.10.2013 | 16:05
Пресс-служба Міністертсва оборони
 

8 жовтня протичовновий корвет Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Тернопіль» під командуванням капітана 3-го рангу Олега Григор’єва вирушив із Севастополя у Середземне море з метою виконання завдань антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля». Під час патрулювання у визначеному районі Середземного моря екіпаж українського корабля здійснить практичні дії з моніторингу цивільного судноплавства, збору та обліку інформації щодо підозрілих суден, їх супроводження та огляду, супроводження суден з особливо важливими вантажами, протимінного забезпечення цивільного судноплавства. На борту «Тернополя» перебуває оглядова команда у складі членів екіпажу та підрозділу морських піхотинців.

Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України адмірал Юрій Іл’їн під час проводів корабля зазначив, що корвет «Тернопіль» своєю участю в операції «Активні зусилля» робить шляхетну справу для флоту і держави. Керівник виду Збройних Сил висловив впевненість, що екіпаж із честю виконає усі завдання.

Особовому складу також зачитали привітання від керівника регіону, який здійснює шефство над кораблем – голови Тернопільської обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна. Він побажав морякам успішного плавання і щасливого повернення в рідну базу.

З напутніми словами до екіпажу також звернулися помічник Міністра оборони України адмірал запасу Віктор Максимов, депутат Севастопольської міської ради Петро Кудряшов, голова Ради організації ветеранів ВМС України контр-адмірал запасу Віктор Носенко, директор підприємства «ОСТОВ» Леонід Соболев.

Довідково

 Практична фаза антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля» у Середземному морі розпочалася 6 жовтня 2001 року.

Відповідно до угоди між Україною та Північноатлантичним альянсом про участь України у військово-морських операціях на Середземному морі, держава надає підтримку Альянсу шляхом залучення до операції кораблів та оглядових команд Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Мета операції – запобігання незаконному переміщенню зброї, наркотиків, попередження терористичних актів, торгівлі людьми та здійснення контролю за судноплавством.

Попередній раз «Тернопіль» виконував подібне завдання у Середземному морі наприкінці 2010 року. Крім нього в операції від ВМС ЗС України свого часу також брали участь фрегат «Гетьман Сагайдачний» і корвет «Луцьк».

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246749857