НКЦПФР констатує успішний старт роботи оновленої депозитарної моделі
16.10.2013 | 17:37
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) констатувала успішний старт роботи оновленої депозитарної системи. Про старт роботи Центрального депозитарію України та Розрахункового центру регулятор розповів на конференції, присвяченій депозитарній реформі як масштабній трансформації інфраструктури вітчизняного фондового ринку. Захід відбувся 16 жовтня 2013 року, кілька днів опісля старту роботи депозитарної системи за новими правилами.

У ході зустрічі Дмитро Тевелєв, Голова НКЦПФР, Олексій Тарасенколен НКЦПФР, Сергій Румпа, Голова правління Національного депозитарію України, та Дмитро Чугаєвський, Голова правління Розрахункового центру, детально розповіли про реалізацію депозитарної реформи в Україні та перспективи, що відкриваються для учасників українського фондового ринку після її проведення.

«Одна з наймасштабніших та амбітних реформ фондового ринку реалізована. Нам випав шанс провести якісні зміни, які будуть мати позитивний вплив на фінансовий сектор і всю економіку держави. Впроваджена депозитарна модель відповідає міжнародним практикам, функції обліку цінних паперів і клірингу розділені відтепер між двома відповідними установами, ведеться один єдиний реєстр власників цінних паперів, що збільшує захист прав інвесторів та мінімізує ризики рейдерства. Як підсумок, ми отримуємо уніфіковану і надійну систему і довіру іноземних інвесторів до українського фондового ринку», - зазначив Дмитро Тевелєв, Голова НКЦПФР.

У свою чергу, Олексій Тарасенко розповів про роль Комісії в реалізації реформи. «Була зроблена низка послідовник кроків - від розробки нормативно-правової бази, передачі глобальних сертифікатів на депозитарне обслуговування до Центрального депозитарію, його запуску та запуску Розрахункового центру до проведення перших торгів за новими правилами»,  - розповів пан Тарасенко у своєму виступі.

Однією з особливостей процесу реформування депозитарної системи було те, що Розрахунковий центр, продовжуючи виконувати депозитарні функції, готував базу для своєчасного та якісного старту своєї роботи з новими повноваженнями та функціями. Національний депозитарій, у свою чергу, спрямував значні зусилля на впровадження оновленого програмно-технічного комплексу, що має сприяти захисту прав власності на цінні папери.

За словами Сергія Румпи та Дмитра Чугаєвського, була проведена колосальна робота, яка і забезпечила своєчасний старт роботи двох ключових депозитарних установ.

Нагадаємо, 12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України», згідно до якого функції зберігання та обліку емісійних цінних паперів покладені на Центральний депозитарій, а проведення розрахунків по операціях з ними -  на Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках. Регулятор сподівається, що головна мета депозитарної реформи – підвищення захисту прав інвесторів і розвиток ринку цінних паперів – буде досягнута.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246770028