На Дніпропетровщині всі овочесховища повністю заповнені
22.10.2013 | 17:05
Дніпропетровська ОДА
 

На Дніпропетровщині завершується збір овочів та картоплі. Аграрії області вже зібрали близько 532 тис тонн картоплі з площі понад 50 тис га (99% від запланованого) та близько 551 тис тонн овочів з площі понад 32 тис га (96%). Всі овочесховища регіону вже стовідсотково заповнені для довгострокового зберігання на зимовий період. Одне з них – овочесховище європейського рівня ТОВ «ВПК-Агро» Магдалинівського району – відвідав голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков. Керівник області ознайомився зі станом його наповнення та умовами зберігання продукції.

Забезпечити для кожного українця можливість постійно купувати свіжі овочі вітчизняного виробництва – це спільне завдання аграріїв та влади, яке поставив наш Президент Віктор Федорович Янукович, наголосив керівник регіону.

«Дніпропетровщина вже вийшла на фінішну пряму у зборі картоплі та овочів. Цього року аграрії області завдяки сприятливим погодним умовам та злагодженій роботі зібрали хороший врожай. Ми вже отримали на 51 тонну більше за середньорічну потребу овочів та більше на 117 тис тонн – картоплі, - наголосив Дмитро Колєсніков. – Проте для того, щоб на стіл кожної сім’ї потрапляла якісна продукція в  достатній кількості, мало зібрати хороший врожай. Потрібно створити умови для його зберігання. Для цього на Дніпропетровщині працюють сучасні овочесховища, які повністю забезпечують потреби регіону у зберігання картоплі, моркви, буряка, цибулі, капусти протягом всієї зими».

У Дніпропетровській області функціонує 61 сховище, з них 45 – для зберігання овочів, 9 – картоплі, 7 – фруктів. Овочесховища розташовані майже у всіх великих сільськогосподарських районах та містах – у Криворізькому, Магдалинівському, Нікопольському, Новомосковському, Петриківському, Петропавлівському, Солонянському, Юрївському, а також у містах Дніпродзержинськ, Жовті Води та Кривий Ріг.

Цього року у Петриківському районі було відкрито 2 нові овочесховища ємністю 5 та 4,8 тис тонн. Наразі в області будується ще 3 сховища плодоовочевої продукції, які прийматимуть на зберігання більше 12,7 тис тон овочів та фруктів.

Загальна ємність сховищ області складає понад 170 тис тонн, у тому числі для зберігання овочів майже 82 тис тонн, картоплі – 60 тис тонн, фруктів – близько 28,5 тис тонн.

Одне з найсучасніших овочесховищ області працює в Магдалинівському районі на підприємстві «ВПК-Агро».

«Сільськогосподарські працівники Дніпропетровщини розуміють: вкладені в отримання хорошого врожаю фінанси та зусилля виправдаються тільки тоді, коли будуть створені найкращі умови для його зберігання. Сучасні овочесховища з холодильним обладнанням та газорегулюючою системою дозволяють знизити втрати продукції з 40-45% до 5-7%, - розповів директор ТОВ «ВПК-Агро» Олександр Гавриленко. - У ТОВ «ВПК-Агро» працює два овочесховища європейського рівня, обладнані німецьким та італійським холодильним обладнанням. Це дозволяє нам зберігати зібрані овочі свіжими протягом всієї зими».

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246784975