На Харківщині правоохоронці викрили злочинну групу, члени якої обікрали онкохворих дітей на 360 тис. грн.
30.10.2013 | 13:54
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ
 

Працівники Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Харківщини викрили міжрегіональну злочинну групу у складі 5-ти осіб, які обікрали онкохворих дітей на 360 тисяч гривень. Правоохоронцями доведено причетність їх до 40 епізодів вчинення злочинів. Неабияку допомогу міліції надала служба безпеки «Приватбанку».

Підозрювані упродовж 2012 року та декількох місяців 2013-го заволоділи грошима, що призначалися на лікування онкохворих дітей: мешканців Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей та АР Крим.

Ще в минулому році до Головного управління МВС України в Харківській області почали надходити звернення громадян із заявами щодо несанкціонованого зняття коштів з їх банківських рахунків. Вказані грошові суми були перераховані меценатами на лікування онкохворих дітей.

Для розкриття зухвалого злочину, який викликав у суспільстві значний резонанс, було створено слідчо-оперативну групу у складі досвідчених правоохоронців, в тому числі, фахівців Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України.

Ними було встановлено, що підозрювані за оголошеннями в мережі Інтернет отримували особисті дані осіб, які збирали кошти на лікування дітей, після чого шляхом компрометації виготовляли дублікати сім-карток з номерами мобільних телефонів потерпілих, які були визначені як основні фінансові номери для керування їх особистими рахунками в «Приватбанку».

В подальшому з використанням системи електронних переказів вказаного банку за допомогою телефону шахраї представлялись від імені потерпілих та повідомляли оператору їх особисті дані і таким чином здійснювали незаконні перекази коштів з рахунків потерпілих на рахунки інших підшуканих ними осіб. Згодом зловмисники переводили їх у готівку та отримували гроші в банкоматах міста Харкова.

«Слідством встановлено, що злочинну схему розробили та здійснювали троє засуджених громадян, які на той час знаходились за гратами, - розповідає заступник начальника ГУМВС України в Харківській області – начальник кримінальної міліції полковник міліції Ігор Сенчук. – На волі в них були свої спільники, що допомагали їм «провертати» незаконні операції з чужими грошима - двоє раніше засуджених харків’ян. На сьогоднішній день доведено причетність цих осіб до вчинення не менш 40 епізодів шахрайств з використанням електронно-обчислювальної техніки. Активну допомогу у виявленні та викритті злочинної діяльності зловмисників надавали міліціонерам працівники прокуратури та служби безпеки «Приватбанку».

Наразі підозрюваним повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень в складі організованої злочинної групи, передбачених ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 4 ст.190 (шахрайство), ч. 2 ст.185 (крадіжка), ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

А найжахливішим є те, що внаслідок таких ганебних дій зловмисників, 4 онкохворих діток померли із-за нестачі грошових коштів на лікування.

Зловмисники заарештовані та знаходяться в Харківському СІЗО № 27. За вчинення вищевказаних злочинів законодавством передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246807419