У селі Гатному на Київщині відбулися урочистості з нагоди 70-ї річниці визволення Києва й області
02.11.2013 | 15:27
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра
 

ZG5M0198.jpg2 листопада 2013 року у селі Гатному Києво-Святошинського району Київщини  відбулися урочисті заходи з нагоди 70-ї річниці визволення столиці України і Київської області від німецько-фашистських загарбників.

На території Меморіалу загиблим воїнам села Гатне відбулося перепоховання 55 бійців-червоноармійців, які віддали свої життя у боях за столицю України та урочистий мітинг-реквієм на їхню честь.

У церемонії взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко, керівництво Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради, народні депутати України, представники посольств Російської Федерації та Республіки Таджикистан, ветерани, представники археологічно-пошукового загону «Дніпро – Україна», мешканці Києва та Київської області.

Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко привітав ветеранів, усіх мешканців Києва та Київщини із знаменною подією.

«Дозвольте мені від щирого серця привітати вас із 70-ю річницею звільнення нашої столиці, нашого славного Києва і області від німецько-фашистських загарбників. Це по-справжньому славетна дата. Сьогодні ми зібралися тут також для того, щоб провести в останню путь наших героїв, які віддали своє життя у боях за Київ і у найважчі часи прийняли на себе страшний удар німецьких військ, але  вистояли і захистили нашу країну. Вічна їм шана і пам’ять!» - сказав Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр висловив глибоку вдячність ветеранам за їхній незабутній подвиг, побажав їм здоров’я та довгих років життя. Він також подякував пошуковцям із археологічно-пошукового загону «Дніпро – Україна» за їхню важливу роботу із пошуку і увіковічення пам’яті загиблих у роки ZG5M9949.jpgВеликої Вітчизняної війни воїнів-червоноармійців.

«Позиція Президента нашої країни Віктора Януковича, що потрібно віддати шану усім героям, які загинули у Великій Вітчизняній війні, захищаючи Україну. Тому заходи із пошуку і перепоховання наших загиблих бійців проходять у всіх областях», - підкреслив Юрій Бойко.

Він наголосив, що така робота із пошуку загиблих бійців і їх перепоховання буде продовжуватися і надалі. «Ми вважаємо цю роботу дуже важливою – і для нашого покоління, і для ветеранів, і для майбутніх поколінь, тому будемо продовжувати її надалі», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

«Дуже приємно, що з кожним разом все більше молоді приходить на такі заходи. Це значить, що молодь виховується на пам’яті наших дідів,  батьків, на їхніх подвигах  і це дуже важливо для країни», - сказав Юрій Бойко.

В урочистій атмосфері особисті речі бійців, чиї імена вдалося встановити, були передані родичам загиблих і представникам посольств Росії і Таджикистану.

Відбулося також нагородження Державними нагородами – орденами представників ветеранських організацій Київщини, та Почесними грамотами Верховної Ради України пошуковців із археологічно-пошукового загону «Дніпро – Україна».

У пам’ять про загиблих воїнів відслужено урочистий молебень, на їхню честь пролунав військовий салют.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246816758