Обладнання у швидкі, яке закуповуватиме МОЗ, виготовлятимуть провідні світові виробники
06.11.2013 | 18:06
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднює інформацію щодо обладнання, яке буде встановлено на автомобілях швидкої медичної допомоги класу А, В та С, придбаних у рамках державної закупівлі 2013 року.

Якість і рівень комплектації карет швидкої відповідають вимогам національного стандарту ДСТУ 7032: 2009. Усе обладнання в закуплених автомобілях – від провідних світових виробників Італії, Іспанії, Німеччини та США. Таким чином значно підвищується якість і рівень надання медичної допомоги.

Зокрема автомобілі типу А2 налічують близько 14 найменувань основного обладнання та десять допоміжного, яке знаходиться у сумках та укладках. Ці автомобілі призначені для транспортування хворих, яким необхідна госпіталізація, але вони не потребують інтенсивної терапії. Серед обов’язкового обладнання наявні високотехнологічні ноші та пристрої для перевезення та іммобілізації, дефібрилятор тощо.

Автомобілі швидкої медичної допомоги типу В призначені для транспортування та реанімації хворих. Такі швидкі нараховують понад 20 найменувань основного обладнання та понад 30 – допоміжних приладів та приборів у сумках та укладках. Зокрема, це ноші, що забезпечують спеціальне положення хворого, іммобілізаційні пристрої, обладнання для проведення реанімації у випадку зупинки серця – кардіомонітори-дефібрилятори, електрокардіографи, які послідовно забезпечують дефібриляцію та моніторинг стану хворого, портативна система для відновлення дихання, прилади для оперативних даних про стан пацієнта – від рівня цукру в крові до артеріального тиску тощо. Якщо стан хворого під час транспортування погіршується, обладнання дозволяє провести реанімацію. Усі показники записуються та зберігаються у пам’яті пристроїв, їх можна вивести на друк.

Автомобілі швидкої медичної допомоги типу В становлять основну частину закупівлі, адже у більшості випадків саме вони забезпечують усі види реанімації для хворих, крім особливо складних випадків, коли потрібна швидка типу С.

Автомобілі типу С (реанімобілі) використовують у важких екстрених випадках. Тому в них установлено найновітніше обладнання. Зокрема, дефібрилятор-монітор вищого класу, ніж в автомобілях типу В. Система спостереження за диханням вдосконалена – має більше можливостей для реанімаційних заходів, у тому числі автоматизований апарат штучної вентиляції легенів. Усе обладнання, а це близько 30 найменувань основного та понад десять допоміжного – виробництва США, Іспанії, Німеччини.

Перелік медичного устаткування для автомобілів швидкої та екстреної медичної допомоги

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246826289