Ратифікація Конвенції "Про працю в морському судноплавстві" захистить права українських моряків
13.11.2013 | 17:20
Прес-служба Міністерства інфраструктури
 

Ратифікація в Україні Конвенції Міжнародної організації праці «Про працю в морському судноплавстві»допоможе захистити наших моряків від дій недобросовісних роботодавців. Для приведення українського законодавства у відповідність до документу буде створено міжвідомчу робочу групу під загальним керівництвом заступника Голови Укрморрічінспекції Миколи Севиріна. Про це повідомив заступник Міністра інфраструктури України Дмитро Демидовичпід час міжвідомчої наради з цього питання.

«Конвенція МОП-2006 закріплює абсолютно зрозумілі правила та умови праці моряків, гарантує їм право на відпочинок, на отримання заробітної плати, на медичне обслуговування тощо, тобто дозволяє на 100% захистити їх від недобросовісного роботодавця та від підприємств з посередництва у наймі й працевлаштуванні моряків, які на сьогоднішні не несуть жодної відповідальності,− наголосив Дмитро Демидович. − І ми повинні докласти максимум зусиль для того, щоб цей документ був якомога швидше ратифікований в Україні, адже за цим стоять долі щонайменше 75 тисяч українських моряків».

За словами Миколи Севиріна, основними проблемами українських моряків, професіоналізм яких сьогодні не підлягає сумніву в усьому світі, є те, що вони, за рідким винятком, змушені працювати навіть без укладення трудових угод.

«Конвенція про працю в морському судноплавстві чітко регламентує трудові відносини між моряком і роботодавцем, у якого фактично не буде можливостей не оформити належним чином моряка та не виплатити йому заробітну плату. Також Документом передбачено механізм контролю за дотриманням та забезпеченням її виконання державою прапора і державою порту в рамках процедур портового контролю, згідно з якими всі судна, що ходять під прапором держави - члена МОП, повинні мати і регулярно підтверджувати Свідоцтво про відповідність трудовим нормам у морському судноплавстві та Декларацію про дотримання трудових норм у морському судноплавстві», −зазначив Микола Севирін.

Нагадаємо,  20 серпня 2013 року згадана Конвенція набрала чинності. На даний час її ратифікувала 51 країна із загальним тоннажем флоту 76,2% світового обсягу. Документ, об'єднавши в собі понад 70 норматино-правових актів у галузі морського торговельного судноплавства, вважається четвертою складовою, що доповнила перелік найважливіших міжнародних нормативних документів, таких як Міжнародна конвенція з охорони людського життя на морі 1974 року (СОЛАС 74), Міжнародна конвенція по запобіганню забруднення з суден 1973 року (МАРПОЛ-73/78), Міжнародна конвенція про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ-78/95). Також переглянута Конвенція ПДНВ віддзеркалює частину вимог Конвенції МОП 2006 року щодо таких питань як часи роботи та відпочинку на судні.

«Ми повинні планомірно рухатися у напряму імплементації міжнародних стандартів, принципів, регламентів і директив у наше законодавство, що, безумовно, дозволить забезпечити гідні умови життя та праці українських моряків на борту судна», −зазначив Микола Севирін.

Ратифікація Конвенції МОП-2006 дозволить забезпечити необхідний рівень конкурентоспроможності вітчизняного флоту в секторі міжнародного морського бізнесу, що відповідає інтересам та зовнішньоекономічним пріоритетам України, − наголосив заступник Міністра інфраструктури України – керівник апарату Володимир Корнієнко.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246844098