Нові автомобілі швидкої допомоги будуть у кожному районі всіх областей України
14.11.2013 | 16:30
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Усі регіони будуть рівномірно забезпечені якісними автомобілями швидкої медичної допомоги за стандартом – одна швидка на 10 тисяч населення. Про це на брифінгу в Міністерстві охорони здоров’я України повідомив директор департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей.

«Уперше за 22 роки незалежності України здійснена наймасштабніша закупівля автомобілів швидкої медичної допомоги, – зауважив Микола Хобзей. Він нагадав, що з 1 січня 2013 року діє Закон України «Про екстрену медичну допомогу», який передбачає створення єдиної системи екстреної медичної служби в Україні та забезпечення її сучасним медичним автотранспортом.

«В умовах фінансової кризи і несприятливих зовнішніх економічних чинників держава знайшла можливість виділити значний ресурс на закупівлю 1412 одиниць медичного автотранспорту», – прокоментував урядовець. Таким чином, нові сучасні автомобілі працюватимуть і в обласному центрі, і в невеликому місті, і в селі, що дозволить уникнути дисбалансу у забезпеченні швидкими різних територій та населених пунктів, наголосив Микола Хобзей.

Начальник управління державних цільових програм та державних закупівель МОЗ України Галина Довганчин зауважила, що розподіл автомобілів швидкої допомоги здійснюватиметься за двома параметрами – відповідно до заявок регіонів, які вони подавали напередодні закупівель, та кількістю в них наявного медичний автотранспорту, який експлуатується не більше п’яти років. «Відтак, усі регіони будуть рівномірно забезпечені якісними автомобілями швидкої допомоги», – пояснила начальник управління державних цільових програм та державних закупівель МОЗ України.

Відповідно до здійснених закупівель, наприклад Дніпропетровська і Львівська області отримають по 79 автомобілів, Київ отримає 91 автомобіль, Донецька область – 128 автомобілів, Харківська – 88, Закарпатська – 28, Волинська – 30, Сумська та Чернівецька області – по 32, Севастополь – два авто. «Спеціалізованим автотранспортом будуть забезпечені усі регіони», – наголосила Галина Довганчин.

Після того, як нові швидкі надійдуть до регіональних служб екстреної медичної допомоги, загальний рівень забезпеченості сучасними каретами швидкої допомоги по Україні, який до цього був у межах 29%, у середньому зросте вдвічі та становитиме 60%. «Стандарт, до якого прагне МОЗ, -- це одна швидка на 10 тисяч населення. Для цього необхідно, щоб в Україні на 46 мільйонів населення було 4 561 санітарних машин. Тобто, для повного оновлення парку швидких необхідно здійснити ще дві подібні закупівлі», – зазначив Микола Хобзей.

За словами директора департаменту реформ і розвитку медичної допомоги МОЗ України, рівномірний розподіл автомобілів швидкої допомоги по регіонах суттєво підвищить виконання соціального стандарту доїзду бригади екстреної медичної допомоги – 10 хвилин по місту та 20 хвилин у межах сільської місцевості.

«Забезпечення цього нормативу дасть можливість наблизитись до європейського стандарту і стимулюватиме розвиток інфраструктурних змін у регіонах – ремонт доріг, оснащення будівель табличками з назвами вулиць, нумерацією будинків тощо», – підкреслив Микола Хобзей.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246847344