Для України важливий розвиток відносин з країнами-лідерами Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки
18.11.2013 | 15:27
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі
 

Програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки передбачені заходи, спрямовані на диверсифікацію ринків збуту української продукції, і в цьому контексті перспективним є розвиток торговельно-економічних відносин з країнами-лідерами Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в інтерв'ю телеканалу БТБ за підсумками робочих візитів до Бразилії та Індії.

За словами Міністра, активізації співробітництва між Україною та Індією сприяв візит до цієї країни Президента України Віктора Януковича у грудні 2012 року.

У той же час він підкреслив, що обсяги торгівлі між країнами вже й зараз досить великі. Так, за підсумками 2012 року товарообіг між Україною та Індією склав 3,3 млрд. дол. США, при цьому сальдо торгівлі для України було позитивним і склало - 1 млрд. дол. США.

«За 9 місяців товарообіг склав 2,04 млрд. дол. США, і ми сподіваємося, що приблизно на ті ж цифри (як у 2012 році) вийдемо за підсумками 2013 року», - сказав Ігор Прасолов.

Також Міністр повідомив, що Україна сьогодні зацікавлена у збільшенні обсягу інвестицій з Індії, для чого постійно працює над поліпшенням у країні умов ведення бізнесу.

«Ми готові створювати, в тому числі, і для індійських бізнесменів, максимально комфортні умови для того, щоб вони вкладали гроші в українську економіку», - зазначив він.

У Латинській Америці, як повідомив Міністр, стратегічним партнером України є Бразилія.

В рамках співпраці з цією країною Міністр відзначив спільний космічний проект «Циклон-4 - Алкантара».

Він підкреслив, що даний проект з одного боку досить капіталомісткий, з іншого - дуже ефективний, оскільки, крім Бразилії, ще ряд країн Латинської Америки висловили зацікавленість в отриманні можливості запуску космічних супутників.

«Ми сьогодні фактично наповнюємо змістом ті стратегічні завдання і цілі, які визначив за результатами поїздок до Бразилії і Індії Президент України», - підсумував Ігор Прасолов.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246854586