Сергій Арбузов: Закон про боротьбу з фінансовими пірамідами дозволить захистити простих людей від шахраїв
19.11.2013 | 15:56
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра
 

Прийняття закону про боротьбу з фінансовими пірамідами покладе край шахрайству на фінансовому ринку, яке стало масовим явищем через низький рівень фінансової грамотності населення та відсутності ефективного законодавства для притягнення до відповідальності і покарання шахраїв.

Про це сказав Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, коментуючи прийняття Верховною Радою у першому читанні поданого Урядом проекту закону «Про заборону фінансових пірамід в Україні » (реєстр. № 2700 ) .

«Поява фінансових пірамід стала останнім часом серйозною проблемою. Через законодавчі прогалини до сьогодні з шахраями не могли ефективно боротися ні фінансові регулятори, ні правоохоронні органи. А норми закону «Про захист прав споживачів», які також забороняють створення фінансових пірамід, виявилися недосконалими: вони регулюють лише відносини між споживачем та підприємством - продавцем товарів чи послуг або фізособою - підприємцем, але піраміди створюються без будь-якої реєстрації, тому до їх організаторів неможливо застосувати норми чинного законодавства. Найчастіше через прогалини в законодавстві шахраям вдається взагалі уникнути будь-якої відповідальності. Тому знадобився спеціальний закон про заборону фінансових пірамід, який був розроблений за дорученням Президента Віктора Януковича Урядом і Національною комісією з регулювання ринків фінансових послуг. Ми розраховували, що цей документ знайде підтримку депутатів, оскільки ми відмежуємо звичайних людей від шахраїв», - сказав Сергій Арбузов.

Він пояснив, що запропонований Урядом законопроект впровадить комплексну систему боротьби зі створенням фінансових пірамід. Зокрема передбачається не тільки дати законодавче визначення даної шахрайської схеми, але також встановити заборону на рекламу фінансових послуг, що мають ознаки пірамідальності. Крім того, закон введе кримінальну відповідальність не тільки за організацію фінансових пірамід, а й за сприяння їх діяльності.

«Активна боротьба з фінансовими пірамідами дозволить не тільки захистити наших громадян від шахраїв, які користуються низькою фінансовою грамотністю людей, але і дозволить підвищити довіру до всіх фінансових інститутів, які офіційно працюють з коштами населення на підставі ліцензій, виданих відповідними регулюючими органами: Національним банком України, Національною комісією з регулювання ринків фінансових послуг, Національною комісією з цінних паперів та фондовий ринок», - заявив Перший віце-прем'єр-міністр. Він зазначив, що з прийняттям даного законопроекту правоохоронні органи та суди отримають ефективний інструмент для припинення діяльності та ліквідації шахрайський фінансових схем. Сергій Арбузов висловив сподівання, що депутати спільно з Урядом і відповідальними органами влади оперативно доопрацюють законопроект до другого читання.

Нагадаємо, сьогодні депутати проголосували за прийняття в першому читанні законопроекту «Про заборону фінансових пірамід в Україні». Документ вперше дає визначення не тільки класичним пірамідам, а й тим, які почали активно розвиватися останнім часом в Інтернеті - віртуальним. Законопроект пропонує внесення змін до Кримінального Кодексу, які передбачають різні санкції залежно від тяжкості злочину. Покарання можуть бути у вигляді штрафу, обмеження волі до трьох років або тюремного ув'язнення до 5 років.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246857474