Дмитро Колєсніков представив Петриківський розпис у Пекіні
19.11.2013 | 17:30
Дніпропетровська ОДА
 

У ході візиту до Китайської Народної Республіки делегація Дніпропетровської області на чолі з головою обласної державної адміністрації Дмитром Колєсніковим провела міжнародну виставку-презентацію Петриківського розпису. Китайським гостям не лише розповіли про історію виникнення та розвиток цього виду художнього промислу, а й ознайомили з його зразками, а також організували майстер-клас зі створення яскравих оптимістичних малюнків у техніці петриківського розпису.

Серед відвідувачів виставки були представники ділових кіл Китаю. Також подивитися на шедеври народного мистецтва прийшли молоді та визнані митці Китаю, зокрема - декан, професор художньої академії реалістичного мистецтва КНР Ван Тяньши.

«Дніпропетровщина відома у всьому світі, передусім, як регіон високорозвиненої промисловості. В нашій області працюють потужні підприємства металургії, машино будівництва, хімії. Ми є найбільшим у Східній Європі центром ракетно-космічного виробництва. Але у той же час Дніпропетровщина – це земля, яка дала світові такий шедевр народного мистецтва, як Петриківський розпис», - наголосив керівник регіону, відкриваючи виставку-презентацію.

За його словами, прості та витончені орнаменти є відображенням душі українського народу, його багатовікових традицій, і в той же час – націленості у майбутнє, оскільки справжнє народне мистецтво завжди актуальне».

Дмитро Колєсніков нагадав, що Дніпропетровська область виступила з ініціативою про надання Петриківському орнаментальному мистецтву статусу всесвітньої нематеріальної спадщини людства. У грудні ЮНЕСКО розгляне номінаційне досьє Петриківського розпису на предмет включення до списку Всесвітньої нематеріальної спадщини людства.

«Ми хочемо, щоб Петриківський розпис сприяв розвитку міжкультурного діалогу у всьому світі. Мова культурних символів Петриківки зрозуміла кожній людини, у всіх країнах та на всіх континентах. Ми з радістю ділимося своєю спадщиною зі всіма партнерами та друзями, а їх у Дніпропетровщини багато», - сказав голова ОДА.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246858054