Раїса Богатирьова бере участь у європейській конференції у Вільнюсі
19.11.2013 | 18:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова 19 листопада 2013 року взяла участь у роботі європейської конференції «Сталі системи охорони здоров’я для всеохоплюючого росту в Європі», яка цими днями відбувається у Вільнюсі в рамках головування Литовської Республіки в Раді Європейського Союзу.

Серед 400 учасників конференції – представники інституцій та установ Євросоюзу, Всесвітньої організації охорони здоров’я, держав-членів ЄС, країн-кандидатів ЄС та різних міжнародних і національних урядових та неурядових організацій.

У ході робочої поїздки до Литовської Республіки Раїса Богатирьова провела зустріч із Директором Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Жужанною  Якаб, предметом якої було обговорення найважливіших напрямків взаємодії між Україною та ВООЗ.

Під час розмови наголошувалося, що сьогодні країни європейського регіону протистоять спільним загрозам демографічного, соціально-економічного та екологічного характеру. Тому нині особливо важливо сконцентрувати усі доступні ресурси задля вирішення пріоритетних завдань розвитку медичної галузі та суспільства в цілому.

Жужанна Якаб зазначила, що реалізація європейської політики «Здоров’я – 2020» має на меті поліпшення здоров'я європейського населення та майбутніх поколінь і демонструє усі очевидні переваги здорового населення – для суспільства, соціуму, економіки.

Крім того, перебуваючи у Вільнюсі, керівник МОЗ України ознайомилася з роботою Національного фонду медичного страхування при Міністерстві охорони здоров’я Литовської Республіки.

Програмою візиту Міністра охорони здоров’я України до Литовської Республіки передбачено також зустріч Раїси Богатирьової з Єврокомісаром з питань охорони здоров’я Тоніо Боргом, Прем’єр-міністром Литовської Республіки Альгірдасом Буткявічюсом і Міністром охорони здоров’я Литовської Республіки Вітянісом Андрюкайтісом. Заплановано відвідання керівником МОЗ України Республіканської лікарні Вільнюського університету Сантарішкіс, поліклініки «Центро-Поліклініка», Центру громадського здоров’я в місті Тракай, зустріч з керівництвом Вільнюської медичної колегії.

Завтра Міністра охорони здоров’я України Раїса Богатирьова виступить з доповіддю на конференції, а потім планується спілкування з литовськими журналістами.

Довідково

У Литві діє система обов’язкового медичного страхування на основі принципів універсальності та солідарності, яка забезпечується Національним фондом медичного страхування (Valstybinė ligonių kasa або Державна лікарняна каса, далі – НФМС) при Міністерстві охорони здоров’я ЛР.

НФМС координує діяльність територіальних фондів медичного страхування, які знаходяться у п’яти найбільших містах Литви – Вільнюсі, Каунасі, Паневежисі, Шяуляї та Клайпеді.

За рахунок коштів НФМС застрахованим особам надаються безкоштовні медичні послуги, зокрема первинне амбулаторне лікування, спеціалізована допомога амбулаторного та стаціонарного лікування, первинна медична допомога, догляд за хворими, підтримуюче лікування, проведення аналізів, обстежень і процедур, реабілітація, санаторно-курортне лікування та інші послуги. Кошти НФМС також використовуються для відшкодування страхувальнику витрат на «компенсовані» ліки і засоби медичної допомоги, виписані для амбулаторного лікування.

Обов'язковим страхуванням здоров'я у Литовській Республіці страхують громадян Литви та іноземців, які постійно проживають у Литві та сплачують внески до НФМС. Особа вважається застрахованою та одержує право на отримання безоплатних медичних послуг після сплати страхових внесків протягом трьох місяців. Розмір внесків обов’язкового медичного страхування в Литві складає 9% від мінімальної заробітної плати (26 євро) на місяць або 1080 литів (313 євро) на рік.

Неохоплені обов’язковим медичним страхуванням громадяни можуть самостійно оформити медичну страховку в приватних страхових компаніях або отримувати медичні послуги на оплатній основі відповідно до встановлених тарифів.

Невідкладна медична допомога, згідно з затвердженим Міністерством охорони здоров'я переліком індикацій гострих клінічних станів і надання невідкладної медичної допомоги, надається безоплатно всім жителям Литви незалежно від наявності страхування.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246858353