Укрзалізниця здійснила першу виплату купону за єврооблігаціями
20.11.2013 | 15:43
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту
 

18 листопада 2013 року Укрзалізниця своєчасно та у повному обсязі здійснила першу виплату купону за єврооблігаціями, дебютний випуск яких було здійснено у травні цього року.

Нагадаємо, що перший в своїй історії випуск єврооблігацій Укрзалізниця здійснила на загальну суму 500 млн. дол. США строком на 5 років, які у травні було розміщено на Ірландській фондовій біржі зі ставкою купону 9,5%.

Основною метою випуску єврооблігацій було залучення беззаставного фінансування без гарантії держави. Впровадженням цього фінансового інструменту була досягнута прозорість транзакції з точки зору українського законодавства та міжнародних вимог. Єврооблігації Укрзалізниці – це перше з 2004 року запозичення з України, здійснене великим державним монополістом  без державної гарантії.

Нагадаємо, що експерти ринку фінансового капіталу під час Українського форуму транспортної інфраструктури у жовтні 2013 року висловили впевненість, що Укрзалізниця має всі шанси повторити цю фінансову операцію у 2014 році. «Якщо ринки нормалізуються, а я сподіваюся, що це відбудеться не пізніше початку наступного року, то в Укрзалізниці є всі можливості ще раз вийти на ринок. Як мінімум аналогічну за обсягом операцію Укрзалізниця може провести», – заявив під час форуму Ігор Мітюков, директор Morgan Stanley Ukraine.

Експерти ринку фінансового капіталу сподіваються, що Укрзалізниця  знову зможе вийти на ринок міжнародного капіталу вже єдиним корпоративним емітентом, як акціонерне товариство, а не за рахунок взаємної поруки шести залізниць та підприємств галузі, як це було при дебютному випуску єврооблігацій.

Довідково

Організатори випуску – Barclays Bank PLC, Morgan Stanley, Sberbank CIB, юридичні радники – White&Case LLP, Linklaters, ЮФ «Лавринович і Партнери», ЮФ «ЄПАП».

До основних інвесторів, які придбали облігації Укрзалізниці, належать інвестиційні фонди (68%), банки (25%) та хедж-фонди (6%).

Мета використання залучених коштів – реалізація Програм капітальних  вкладень, рефінансування короткострокового кредитного портфелю.

Укрзалізниця (Державна адміністрація залізничного транспорту України) – орган управління залізничним транспортом. До сфери управління Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна та Придніпровська залізниці, а також інші підприємства та організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів. Усі підприємства галузі знаходяться у державній власності.

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246861164