К.Грищенко взяв участь у відкритті Міжнародного симпозіуму з питань Голодомору 1932-1933 років
21.11.2013 | 11:58
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

21 листопада в Києві Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко взяв участь у відкритті Міжнародного наукового симпозіуму «Голодомор 1932-1933 років в Україні: історія і пам’ять».

«Наближення 80-их роковин Голодомору 1932-1933 років спонукає кожного з нас по-особливому внутрішньо пережити трагічні події тих часів. Ніхто не може залишатися байдужим до горя свого народу, особливо коли йдеться про невинні жертви на догоду сумнівним політичним ідеям», - наголосив у своєму виступі К.Грищенко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, вшанування пам’яті заморених голодом співвітчизників вже давно сприймається у нашій державі не лише як комеморативний захід.

«Сьогоднішні українці усвідомлюють, що роковини Голодомору несуть у собі глибокий виховний зміст – вони свідчать про сутність нелюдського ставлення до оточуючих… Переконаний, та еволюція сприйняття Голодомору, що спостерігається за останні двадцять років,– вірний шлях, кінцевим призначенням якого мають стати вічна пам'ять, щира правда і застережне повчання», - зазначив К.Грищенко.

При цьому Віце-прем’єр-міністр наголосив на тому, що при існуванні різних поглядів на події 1932-1933 років суть дискусії має зводитися до встановлення фактів, а не до ідеологічних пересмикувань. 

«Переконаний, у дослідженнях Голодомору необхідно позбавитися поширеної практики науково-ідеологічного суміщення, коли вчені-історики виступають у декількох іпостасях: дослідників, пропагандистів і реалізаторів ідеологічних завдань», - підкреслив урядовець.

На переконання К.Грищенка, сьогодні Президентом України та Урядом створюються всі умови, щоб пророблена за попередні роки дослідницька та інформаційна робота не була змарнована, а мала логічне продовження і слугувала б подальшому неупередженому вивченню подій Голодомору та суспільному вихованню.

На досягнення цієї мети, за словами Віце-прем’єр-міністра України, спрямований Указ Президента України "Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні" та затверджений Урядом відповідний План заходів, який включає комплекс заходів, як в Україні, так і в 47 країнах світу з вшанування пам’яті загиблих під час трагічних подій 1932-1933 рр.

Під час свого виступу К.Грищенко вкотре наголосив на тому, що вшанування жалобної дати має відбуватися в атмосфері толерантності, доброзичливості, глибокої поваги, та не може нести в суспільство інший посил, окрім консолідуючого.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246864074