Залізничникам буде підвищено тарифні ставки та оклади
27.11.2013 | 17:10
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту
 

Під час засідання Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України за участю генерального директора Укрзалізниці Сергія Болоболіна було повідомлено про чергове підвищення тарифних ставок та окладів працівникам залізничної галузі на 5%.

27 листопада генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін взяв участь у засіданні Ради Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, яке було присвячене питанню діяльності профспілкових організацій в сфері захисту трудових прав в умовах реформування галузі. У ході засідання обговорювалися перспективи розвитку галузі, забезпечення соціальних зобов’язань, передбачених положеннями Галузевої угоди між Укрзалізницею і галузевою профспілкою та колективними договорами на підприємствах галузі та інші важливі питання.

Генеральний директор Укрзалізниці вислухав профспілчан, поінформував присутніх про загальний стан справ в галузі та повідомив, що заплановане  чергове підвищення працівникам галузі годинних тарифних ставок та посадових окладів на 5% (як це передбачає Галузева угода) відбудеться,  однак запропонував членам профспілки самим визначитися із часом впровадження підвищення, щоб галузь змогла краще витримати фінансове навантаження в умовах значного зменшення обсягів  вантажоперевезень, які формують основну дохідну частину фінансово-економічних показників галузі.

«При підвищенні зарплати на 5% середньомісячне фінансове навантаження галузі збільшиться в середньому на 90-100 млн. грн. А в річних обсягахорієнтовно це збільшення наших витрат на зарплату на 1 млрд. гривень. Ми прогнозуємо, що у наступному році обсяг вантажоперевезень збільшиться орієнтовно на 1%, що дозволить профінансувати збільшення зарплатного фонду», – пояснив генеральний директор Укрзалізниці.

«Я готовий вже завтра підписати наказ про підвищення з 1 січня, якщо ви підтримаєте пропозицію про запровадження підвищення з 1 січня 2014 року», – звернувся Сергій Болоболін до профспілчан.

Рада Профспілки залізничників і транспортних будівельників України підтримала пропозицію uендиректора Укрзалізниці щодо підвищення тарифних ставок працівникам галузі з 1 січня 2014 року.

 Голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов зазначив, що з керівництвом галузі профспілка веде постійний результативний діалог і підтвердження цьомудотримання домовленості про підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів працюючим у кілька етапів, що  загалом складе 15%.

Також генеральний директор Укрзалізниці повідомив, що в умовах зменшення доходів від вантажоперевезень прийнято рішення про те, що з 16 грудня 2013 року апарат Укрзалізниці тимчасово працюватиме у режимі неповного робочого тижня.

«Через зменшення обсягів вантажоперевезень до кінця 2013 року галузь недоотримає 3,5 млрд. грн. від запланованих показників. Така фінансово-економічна ситуація потребує режиму економії для збереження кадрів, тому починаємо з управлінської структуриапарат Укрзалізниці перейде на неповний робочий тиждень з 16 грудня 2013 року. Підкреслюю, це стосується лише управлінського апарату. На залізницях та підприємствах галузі питання робочого часу вирішуватимуть керівники, виходячи із ситуації, яка склалася на їхньому підприємстві та обираючи найоптимальнішу форму», – зазначив Сергій Болоболін. 

Він уточнив, що зміни у тривалості робочого тижня працівників апарату Укрзалізниці жодним чином не вплинуть негативно на забезпечення вантажних та пасажирських перевезень.

Рішення про запровадження неповного робочого тижня і підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів працюючим узгоджені із профспілками галузі.

Нагадаємо, що  у 2013 році працівникам галузі вже двічі підвищено годинні тарифні ставки та посадові оклади: з 1 червня та 1 серпня щоразу на 5%, як передбачено фінансовим планом Укрзалізниці. Середньомісячна заробітна плата працівників залізничного транспорту за 10 місяців 2013 року склала 3958,9 грн., що на 5,6 % вище відповідного періоду минулого року.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246879988