У Міненерговугілля обговорили пріоритетність євроінтеграційного курсу та шляхи мінімізації ризиків на цьому шляху
28.11.2013 | 19:19
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

Засідання  проведено з метою надання роз’яснень щодо пріоритетності євроінтеграційного курсу України, досягнутих результатів у цьому напрямі та необхідності належної підготовки економіки України до створення зони вільної торгівлі з ЄС, включаючи залучення фінансових ресурсів з боку ЄС для компенсації економічних втрат.

Головував на засіданні голова Громадської ради, Герой України Поташник С.І.

Участь у засіданні взяли заступник Міністра – керівник апарату Бондаренко А.Ю., керівники компаній, що належать до сфери управління Міненерговугілля, керівники галузевих департаментів Міненерговугілля, голова Громадської ради при Держенергоефективності, представники ЗМІ.

На початку засідання до присутніх звернувся заступник Міністра – керівник апарату Бондаренко А.Ю., озвучивши позицію Міністерства щодо пріоритетності евроінтеграційного курсу на шляху реформування енергетичної галузі України. Зокрема, наголосив, що паливно-енергетичний комплекс України зацікавлений у розвитку інтеграційних процесів, та висловив переконання, що ця пауза у процесі підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС необхідна для більш глибокого опрацювання усіх можливих ризиків для національної економіки.

Крім того, Бондаренко А.Ю. поінформував, що на сьогодні вже досягнуто істотного прогресу в реформуванні енергетичного сектору у відповідності з директивами ЄС, поліпшенні інвестиційного клімату, а також здійснено чимало важливих кроків для успішного входження в європейські та світові енергетичні ринки, зокрема у створенні передумов для диверсифікації джерел енергетичних ресурсів та нарощуванні власного видобутку вуглеводневої сировини.

Під час обговорення членами Громадської ради висловлено застереження, що на теперішньому етапі асоціація для нас не стільки відкриває можливості, скільки ставить нові виклики, тому єдино правильний вибір на сьогодні – сісти за стіл переговорів з  ЄС та з Росією і врегулювати ситуацію, що приносить українській економіці негативні наслідки.

Члени Громадської ради висловили свої думки щодо важливості дотримання євроінтеграційного курсу України та необхідності тісної співпраці як із європейськими, так і з російськими колегами, підвищення конкурентоспроможності української продукції, підтримки вітчизняного товаровиробника та збереження російського ринку і ринку країн СНГ для стабільного розвитку української економіки.

Також було висловлено пропозицію щодо необхідності більш глибокого дослідження ризиків та визначення шляхів їх мінімізації для забезпечення ефективної роботи паливно-енергетичного комплексу, вирішення питання соціального захисту працівників та модернізації підприємств галузей.

За підсумками засідання прийнято рішення щодо підтримки євроінтеграційного курсу нашої держави та рішення Уряду щодо призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Після детального опрацювання пропозицій їх буде надано  Міністерству та Уряду.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246883613