НКРЕ: Удосконалено порядок проведення аукціонів із доступу до міждержавних електромереж
29.11.2013 | 17:36
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики
 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) повідомляє, набрали чинності зміни до Порядку проведення аукціонів щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електромереж для експорту електроенергії. Документ був напрацьований з урахуванням пропозицій Енергетичного співтовариства.

Зміни до Порядку проведення аукціонів щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України для експорту електричної енергії, затверджені постановою НКРЕ від 07.11.2013 № 1410, офіційно оприлюднені 28 листопада в газеті «Урядовий кур’єр» за № 220. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

До цього часу аукціони щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України для експорту електричної енергії здійснювалися відповідно до Порядку, затвердженого НКРЕ постановою від 08.11.2012 № 1450.

Однак, виникла необхідність вдосконалення цього Порядку у зв’язку з надходженням пропозицій від Енергетичного співтовариства щодо:

- внесення змін до Порядку та їх застосування з урахуванням достатнього часу для виконання учасниками аукціону;

- механізму скорочення розподіленої пропускної спроможності у випадках «незапланованого дефіциту»;

- розширення видів фінансової гарантії оплати доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж;

- розміру фінансової гарантії;

- встановлення ціни доступу у випадку відсутності перевантажень міждержавних електричних мереж;

- терміну, на який учасник аукціону може бути визнаний неналежним учасником.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, при розробці проекту згаданих змін до Порядку врахувала в рамках законодавства України пропозиції Енергетичного Співтовариства.

Постанова зареєстрована у Міністерстві юстиції України 21.11.2013 за № 1981/24513.

Також варто зазначити, що постанова № 1410 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua і розміщена в Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга:Закон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ» та «Офіційному віснику України».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246885799