В Україні в 2013 році покращилася ситуація щодо захворювань худоби
11.12.2013 | 10:05
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби
 

У 2013 році епізоотична ситуація щодо туберкульозу, сибірки та лейкозу серед худоби в Україні значно покращилася. Так, завдяки ефективним заходам  Державної ветеринарної та фітосанітарної служби  туберкульоз зник у двох областях. Поширення ж лейкозу великої рогатої худоби за останні вісімнадцять років скоротилося з 2483 до 4 пунктів. А випадки захворювання тварин на сибірку взагалі не були зареєстровані.

Як повідомила прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, епізоотична ситуація в Україні  істотно покращується останніми роками. Так, якщо  2012 року  в Україні було зафіксовано три неблагополучні пункти щодо туберкульозу, то цьогоріч залишився лише один. Завдяки оперативним заходам було ліквідовано це захворювання у Вінницькій та Черкаській областях.

Окрім цього, з метою ліквідації лейкозу ВРХ від початку 2013 року було проведено близько 4 мільйонів досліджень. У результаті було призупинено поширення лейкозу ВРХ. Так, за вісімнадцять років було скорочено поширення лейкозу ВРХ із 2483 пунктів до 4.

Також протягом року не було зареєстровано жодного випадку сибірки.

«2013 року в Україні не допущено виникнення бруцельозу, високопатогенного грипу птиці, хвороби Ньюкасла, блутангу, губчастоподібної  енцефалопатії, хвороби Шмалленберга,  незважаючи на складну епізоотичну ситуацію з  цими хворобами в світі та постійний ризик їх занесення на територію України», − наголосив голова  Держветфітослужби Володимир Горжеєв.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246909591