Іллічівський порт визначив довгостроковий План розвитку
17.12.2013 | 13:44
Прес-служба Міністерства інфраструктури
 

В Іллічівському порту відбулось засідання Ради порту, під час якого був визначений План розвитку підприємства на довгострокову перспективу – до 2038 року. Ключовим проектом у документі є проведення днопоглиблювальних робіт на підхідному каналі та операційній акваторії порту до 15 м, а надалі, за необхідності, до 17 м.

Реалізація цього проекту в порту забезпечить безпечну проводку, маневрування, швартування і подальшу обробку біля причалів великовантажних суден типу Capesize вантажопідйомністю понад 100 тис. тонн і суден-контейнеровозів класу Post Panamax Plus місткістю 8000 TEU.

«Вже сьогодні порт втрачає свої конкурентні позиції і значно програє по глибинах своїм основним конкурентам – портам Констанца (Румунія), Новоросійськ (Росія), «Южний» (Україна). Ми врахували всі побажання як наших сьогоднішніх партнерів, так і потенційних інвесторів для яких відповідна глибина – це можливість оптимізувати витрати на фрахті», – прокоментував План розвитку начальник морського порту Олексій Кошелев.

Також заплановано проведення розвитку гідротехнічних засобів. Так, передбачається поетапна реконструкція причалів з використанням інструментів державно-приватного партнерства, а також залучення інвесторів для розвитку терміналів і комплексів порту. Терміни початку робіт будуть визначені після прийняття рішень про реконструкцію стивідорних потужностей. Планом розвитку порту також передбачена реконструкція систем електропостачання, у тому числі, будівництво нової знижувальної підстанції «Порт».

Крім того, члени Ради морського порту – представники морських терміналів та підприємств, що здійснюють експортно-імпортні операції в порту, ухвалили рішення про розвиток внутрішньопортової автомобільної інфраструктури та під'їзних автодоріг до порту, розвитку залізничної станції «Іллічівськ-Порт».

Нагадаємо, План розвитку розроблено відповідно до положень прийнятої Кабінетом Міністрів України «Стратегії розвитку морських портів України на період до 2038 року».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246922820