Дністровська ГАЕС є одним з найбільших інфраструктурних енергетичних об'єктів сьогодення в Україні
25.12.2013 | 14:27
Прес-служба Міністертсва енергетики та вугільної промисловості
 

Дністровська ГАЕС є одним з найбільших інфраструктурних енергетичних об’єктів в Україні, який реалізується на сьогодні.

Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький 25 грудня під час Брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Едуард Ставицький нагадав, що 20 грудня 2013 року за участі Президента України Віктора Януковича у рамках урочистого святкування Дня енергетика відбувся пуск другого гідроагрегату Дністровської ГАЕС, будівництво якого тривало протягом двох років.

«Проект будівництва Дністровської ГАЕС також став одним з перших, що цього літа отримав фінансування за урядовою програмою активізації економіки на 2013-2014 роки, яка розроблена згідно із програмою Президента України, його внесено до переліку пріоритетних енергетичних проектів та до оновленої Енергетичної стратегії до              2030 року», - зазначив очільник Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Він також наголосив, що монтаж було здійснено за 9 місяців поточного року.

Для будівництва другого гідроагрегату у 2012-му та у 2013 роках проведено колосальний обсяг організаційних та будівельних робіт. З Харкова транспортовано унікальне робоче колесо та кришки турбіни, які разом з валом турбіни, ротором та статором зібрано монтажниками підрядних організацій прямо на монтажному майданчику ГАЕС. Третій гідроагрегат аналогічною потужністю 324 МВт – заплановано ввести в експлуатацію у 2015 році, завершивши таким чином реалізацію першої черги однієї з найпотужніших за проектом гідроакомулюючих станцій світу у складі трьох гідроагрегатів. На сьогодні це найбільша гідроакумулюча електростанція Європи.

Едуард Ставицький зазначив, що Дністровська ГАЕС є надзвичайно важливим об’єктом для надійної та безперебійної роботи об’єднаної електричної мережі України. «Президент України Віктор Янукович та Уряд нашої держави продовжують активну роботу по розбудові економіки та, зокрема, розвитку енергетичної галузі», - запевнив Едуард Ставицький.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246942013