Ремонтно-реставраційні роботи на території Києво-Печерської Лаври проводитимуть і в 2014 році
08.01.2014 | 17:33
Прес-служба Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
 

27 млн. грн. бюджетних коштів спрямували в 2013 році на проведення протизсувних заходів, інженерного захисту, протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт на території Києво-Печерської Лаври. Мета - збереження пам’яток архітектури та унікального історико-архітектурного середовища Києво-Печерської Лаври, як об’єкту внесеного до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  Проведення ремонтно-реставраційних робіт на об’єктах Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника також передбачено Указом Президента України Віктора Януковича «Питання організації та проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі».

Як повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, заплановані кошти на зазначені роботи профінансовані стовідсотково. За їх рахунок проведено інженерно-геологічні вишукування в районі корпусів №№ 34, 35, 39 для забезпечення інженерного захисту Нижньої Лаври. Також розроблено проектну документацію реставрації корпусу № 34 «Братська лазня», проектну документацію реставрації оборонної стіни навколо Дальніх і Ближніх печер (корпус № 93, ділянка 5) з реставрацією «Різдвяного бастіону» та благоустрою території. Крім того, за словами Геннадія Темника,  проведено протизсувні заходи, інженерний захист та протиаварійні роботи на території Нижньої Лаври. Мова йде про благоустрій території біля храму «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра» (над артезіанською свердловиною «Життєдайне джерело» корпус № 47); вертикальне планування та благоустрій Гостинного двору біля корпусів №№ 68, 56, 65, 64, 98. Також реставровано корпус № 57 Колегії Гостинного двору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври по вул. Лаврська, 15; реставровано корпус № 54 Лаври по вул. Січневого повстання, 25.

За словами Геннадія Темника, ремонтно-реставраційні роботи на території Києво-Печерської Лаври продовжать і в 2014 році. Проектом Державного бюджету на 2014 рік на такі цілі передбачається 15 млн. грн.

«Роботи на цьому об’єкті чимало. Треба провести дослідження гідрогеологічного режиму в лабіринтах Ближніх, Дальніх, Варяжських печер та на території Нижньої Лаври. Необхідно завершити роботи з реконструкції зовнішніх інженерних мереж. Потребує укріплення і проведення протизсувних заходів підпірна стіна біля корпусу № 43. Ці та інші роботи ми проводитимемо в цьому році. Наше завдання – максимально забезпечити належне збереження однієї з найбільших православних святинь України, якою є Успенська Києво-Печерська Лавра», - сказав Геннадій Темник.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246962236