На підтримку АПК Рівненщини було спрямовано майже 25 млн. грн.
08.01.2014 | 18:06
Рівненська ОДА
 

У 2013 році на Рівненщині діяло 6 регіональних програм підтримки місцевих аграріїв. Їх фінансували з обласного та державного бюджетів. За словами в.о. голови облдержадміністрації Анатолія Юхименка, це стало передумовою розвитку сільськогосподарського комплексу регіону.

Так, 2 мільйони гривень із державного та місцевого бюджетів виділили на програму "Власний дім". Ще понад 370 тисяч гривень виділили аграріям краю як дотацію для посіву озимого жита із внесенням мінеральних добрив на поліських територіях. Так, за один гектар жита виплачували 250 гривень. Крім того, 9 фермерських господарств області отримали пільгові кредити на 5 років. Цьогоріч на ці цілі з обласного бюджету виділили 350 тисяч гривень. Загалом з початку дії програми на Рівненщині видали таких пільгових кредитів на майже 2 мільйони гривень.

Тим часом півмільйона гривень спрямували на реалізацію програми розвитку земельних відносин та відшкодування відсотків борошномельним підприємствам, які взяли кредит для закупівлі продовольчого зерна.

Разом із тим цьогоріч на Рівненщині активно впроваджували і програми підтримки галузі тваринництва. Зокрема, за рахунок субвенції з держбюджету. Так, за збереження молодняку нарахували 14 мільйонів гривень, а за реалізацію великовагової худоби – 3,4 мільйона. Крім того, майже 500 селян, які утримують в господарстві трьох і більше корів, цьогоріч отримали доїльні установки. Їх закупили на 2,1 мільйона гривень. Загалом за цими трьома програмами аграріям нарахували допомоги на 21 мільйон гривень.

До того ж, окрім державної допомоги, сільгоспвиробники Рівненщини у розвиток своїх господарств активно користувалися і кредитними коштами. Загалом упродовж 2013 року підприємства агропромислового комплексу залучили майже 250 мільйонів кредитних гривень, що на 2 відсотки більше, ніж у 2012 році. 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246962283