МОН про підсумки розвитку наукового, інноваційного, освітнього співробітництва з країнами Дунайського регіону
22.01.2014 | 09:26
Прес-служба Міністерства освіти і науки
 

21 січня 2014 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки Євгена Суліми відбулася нарада щодо розвитку наукового, інноваційного, освітнього співробітництва з країнами Дунайського регіону.

У нараді взяли участь ректори вищих навчальних закладів, які відповідальні за налагодження та активізацію співпраці з країнами Дунайського регіону.

Під час заходу учасники заслухали інформацію керівників-координаторів з реалізації співробітництва з країнами Дунайського регіону: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Одеського Національного університету імені І. І. Мечникова.

Перший заступник Міністра наголосив, що на роботу координаторів покладаються великі завдання та доручив ректорам університетів підгодовувати план спільної координаційної роботи.

Під час наради Євген Суліма закликав учасників поінформувати щодо кількості підписаних угод про співпрацю та співробітництво між ВНЗ та закладами країн Дунайського регіону, про стажування студентів та викладачів, виконання спільних наукових та науково-технічних робіт, впровадження спільних магістерських програм та подвійних дипломів.

Перший заступник Міністра звернув увагу учасників на активізацію роботи щодо підписання угод про співпрацю. «Необхідно працювати у напрямку гармонізації магістерських програм, отримання подвійних дипломів, розширюючи перелік спеціальностей», - зазначив Євген Суліма.

Під час наради Перший заступник Міністра освіти і науки наголосив, що сьогодні необхідно зосередитися на напрямках наукового та науково-технічного співробітництва з вищими навчальними закладами Дунайського регіону. «Необхідно шукати спільні напрями наукової діяльності та отримувати кошти для їх реалізації», - підкреслив Євген Суліма.

Перший заступник Міністра зазначив, що ректорам вищих навчальних закладів слід звернути увагу на співпрацю щодо наукометричних баз даних та фахових видань. За його словами, необхідно запровадити обмін статтями та електронними базами бібліотек закладів-партнерів.

Окрім того, Євген Суліма зупинився на значенні та великих можливостях запровадження дистанційного навчання у вищих навчальних закладах.

Підбиваючи підсумки наради, Перший заступник Міністра освіти і науки зазначив, що ВНЗ слід провести детальніший аналіз вищих навчальних закладів країн Дунайського регіону і розглянути можливості співпраці, звернути увагу на впровадження магістерських програм та отримання подвійних дипломів, науково-досліднецькі напрямки співпраці. «Кожне стажування студентів у ВНЗ країн Дунайського регіону повинно обов’язково завершуватись спільними науковими дослідженнями», - наголосив Євген Суліма.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=246991626