МОЗ: У повітрі на вул. Грушевського зафіксовано перевищення шкідливих речовин в 3-4 рази
25.01.2014 | 13:25
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Державна санітарно-епідеміологічна служба у місті Києві провела лабораторні дослідження на вулиці Грушевського щодо наявності у повітрі шкідливих речовин.

У відібраних 23 січня 2014 року пробах повітря вміст діоксиду азоту, вуглецю оксиду та ангідриду сірчистого не перевищував гранично допустиму концентрацію згідно вимог «Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами)».

Проте у пробах повітря, відібраних 24 січня 2014 року, вміст вказаних речовин вже перевищував граничнодопустиму концентрацію. Експертиза виявила, що перевищення діоксиду азоту складає 0,12 мг/м3, вуглецю оксиду –7,4-7,5 мг/м3, ангідриду сірчистого – 0,2 мг/м3. У зв'язку з перевищенням у 2-4 рази показників хімічних сполук, які потрапляють в атмосферу при спалюванні автомобільних шин, виникає підвищена небезпека для людини. Крім того, всі перелічені речовини викликають  онкологічні захворювання і входять у список небезпечних токсинів Міжнародної організації з дослідження раку та Агентства з охорони довкілля США.

Нагадаємо, Європейська Рада 2 квітня 1999 року прийняла спеціальну Директиву «Про сміттєзвалища», згідно якої з 2003 року вводиться заборона на спалювання автомобільних шин.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247003076