Реконструкція об'єктів, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка - на завершальному етапі
12.02.2014 | 14:24
ЧЕРКАСЬКА ОДА
 

Реконструкція об’єктів, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка – на завершальному етапі. Про це під час брифінгу розповів заступник голови Черкаської облдержадміністрації Михайло Коваленко. Зокрема, мова йшла про готовність об’єктів, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка на території Черкащини, до відзначення 200-ої річниці від дня народження великого поета.

Михайло Коваленко зазначив, що за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення заходів з відзначення ювілейної дати було передбачено 79,5 млн. грн., які спрямовано на виконання проектно-кошторисних робіт та робіт на об’єктах, пов’язаних з іменем Кобзаря.

Заступник голови Черкаської облдержадміністрації повідомив, що серед тих об’єктів, на яких розпочали роботи в 2013 році, завершено будівельні роботи на території чумацької хати Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» в с. Моринці Звенигородського району Черкаської області. Залишилось до квітня зробити двір чумака, кузню, хлів та ін. Хата потребувала капітального ремонту, оскільки нижня її частина потребувала повної перебудови.

90% робіт виконано на об’єкті «Благоустрій території Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» у с. Шевченкове Звенигородського району Черкаської області. Тут здійснено демонтажні роботи на вхідному майданчику, проведено кабель електроживлення, встановлено ліхтарі, виконано демонтажні роботи на господарському дворі та інші. Заплановано, що цей об’єкт буде готовим до 9 березня. Також до цієї дати буде повністю здійснено капітальний ремонт котельні Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» у с. Шевченкове Звенигородського району Черкаської області, капітальний ремонт адміністративного приміщення (фондосховища) Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» у с. Шевченкове Звенигородського району Черкаської області.

Також нині працюють над реконструкцією селищного центру культури та дозвілля по вул. Шевченка, 190, у смт Вільшана Городищенського району Черкаської області. Цей об’єкт повністю перебудовується. Цікаво, що перед ним стоятиме пам’ятник молодого Тараса, аналога якому в Україні немає. Заплановано завершити роботи до квітня-травня цього року.

Щодо реконструкції (другої черги) Нижнього парку Шевченківського національного заповідника в м. Каневі Черкаської області, нині там зроблено реконструкцію виставкового павільйону, влаштування співочого поля, благоустрій території з озелененням, влаштування доріжок, відновлюється музей Гайдара.

Станом на 8 лютого по об’єкту «Будівництво Будинку культури на 700 місць в м. Каневі Черкаської області по вул. Енергетиків з метою створення Шевченківського культурного центру з виділенням пускового комплексу об’єкта» виконано опорядження фасадів у повному обсязі, роботи з благоустрою території в межах ділянки. Роботи будуть виконані до травня нинішнього року.

Триває реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва ХIХ ст., прилеглої території до маєтку П.В. Енгельгардта та оновлення експозиції музею Т.Г. Шевченка у с. Будище Звенигородського району Черкаської області». Зокрема, виконано наступні роботи: влаштовано перекриття та стяжки підлоги, встановлено вікна, фасадні роботи, влаштовано брущаті доріжки та ін.

Роботи на усіх цих об’єктах виконуються за державний кошт.

Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Михайло Коваленко зверну увагу присутніх на те, що 2014 рік є Роком Тараса Шевченка, тому Черкащина має бути повністю готова до відзначення славного ювілею. З цією метою в області діють відповідні програми, в рамках яких кожен населений пункт регіону має належно підготуватися до проведення протягом року заходів, приурочених ювілейній даті.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247037454