Юрій Продан: Україна забезпечить безперебійний транзит газу до країн Європи
03.03.2014 | 17:13
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

Сьогодні, 3 березня, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан провів брифінг у Верховній Раді України.

У ході спілкування із представниками ЗМІ Міністр, зокрема, дав відповідь на запитання щодо транспортування газу до країн Європи у зв’язку з останніми подіями в Україні. «Україна забезпечує і надалі забезпечуватиме безперебійний транзит російського газу до Європи», - запевнив Міністр. «Та ситуація, яка зараз у Криму, не вплине на транзит газу», - запевнив очільник Міненерговугілля.

Юрій Продан також повідомив, що не виключає підвищення ціни на газ для населення у зв'язку з вимогами Міжнародного валютного фонду про бездефіцитний баланс НАК «Нафтогаз України».

«Стоїть завдання зробити НАК «Нафтогаз» бездефіцитною, і це є вимога, як ви знаєте, МВФ. Завтра будуть представники МВФ. Звісно, ми будемо вести з ними дискусії щодо того, яким чином нам підійти до цього бездефіцитного балансу НАК «Нафтогазу», - поінформував Міністр та зауважив, що поки не може спрогнозувати, наскільки можуть зрости ціни на газ для теплокомуненерго та населення і за яким графіком це відбуватиметься.

Крім того, Міністр повідомив, що Україна найближчим часом має намір сплачувати компанії «Газпром» за поточне споживання газу в лютому 2014 року.

Довідково

Добовий транзит російського газу через територію України до Європи за 1 березня становив 200 млн куб. м проти 225 млн куб. м роком раніше.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247069539