Львівська ОДА: Для надання адресної допомоги кримчанам щомісяця необхідно близько 2,2 млн. грн.
25.03.2014 | 17:17
Львівська ОДА
 

Львівська область сподівається на допомогу центральної влади, а також міжнародних організацій у забезпеченні потреб мешканців Криму, які тимчасово переселилися у регіон. Про це зазначила голова Львівської обласної державної адміністрації Ірина Сех з регіональним представником Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Олдріхом Андрисеком, а також уповноваженим Меджлісу кримськотатарського народу у Львівській області Алі Бекаєвим. У зустрічі брав участь голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

«Наразі ми даємо собі раду з допомогою добрих людей. Але? за нашими підрахунками? для надання адресної допомоги кримчанам, які проживають зараз на Львівщині, щомісяця необхідно приблизно 2,2 млн. грн. Це з врахуванням прожиткового мінімуму, середнього розміру пенсій», - сказала Ірина Сех. 

Вона наголосила, що для Львівщини дуже важливий досвід ООН у роботі з переселеними особами, адже у регіоні й надалі шукатимуть прихисток мешканці Криму. Зараз в області тимчасово перебувають вже 1200 кримчан, половина з якихдіти. Орієнтовно 80% прибулихкримські татари, з них понад 70% – жінки та діти. 119 дітей навчається у школах Львова та області, одна дитина – у ліцеї ім. Героїв Крут, ще одна – в спеціалізованій школі для дітей з вадами слуху, 14 діток відвідують дошкільні установи.

«Маємо хороші новини. Сім’ї кримських татар збільшуються. 14 березня у Дрогобицькому пологовому будинку кримчанка народила дівчинку. Це третя дитина в їхній родині. Знову ж таки, у Дрогобичі пологи приймали у ще однієї кримської татарки. 23 березня вона народила сьому дитину, хлопчика. І породіллі, і немовлята почуваються добре. За ними закріплені патронатні служби», - зауважила Ірин Сех.

Регіональний представник Управління Верховного Комісара ООН  у справах біженців Олдріх Андрисек подякував керівництву області за гостинність і швидку реакцію. «За нашими підрахунками, на території всієї України шукають прихисток 3000 людей із АР Крим. У Львівській області – 1/3 цих людей. Зараз немає чіткої статистики, але ми знаємо, що не всі переїжджають офіційно і не всі ще переїхали, тому цифра буде більшою», - зазначив Олдріх Андрисек.

Також він наголосив, що вирішувати питання необхідно на центральному рівні. «Люди повинні отримати гарантії від держави, що майно, яке в них є в Криму, у них залишиться. Є багато речей, які повинна робити держава. Люди не можуть довго жити в санаторіях», - сказав Олдріх Андрисек.

Його слова підтвердив і представник Меджлісу кримськотатарського народу на Львівщині Алі Бекаєв. За його словами, про них турбуються, допомагають, але процес затягується. Починають з’являтися фінансові проблеми, та й неприємно створювати незручності тим, хто їх прийняв на Львівщині. «Ми повернемося у Крим, але зараз там небезпечно», - додав  Алі Бекаєв.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247140689