НКЦПФР внесла зміни до нормативно-правових актів щодо пруденційних нормативів
02.04.2014 | 10:54
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) затвердила внесення змін до нормативно-правових актів щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку. Відповідне рішення було затверджене на плановому засіданні Комісії, яке відбулося 25 березня 2014 року.

«Дані зміни внесені для того, щоб привести Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності та вимог до системи управління ризиками у відповідність до вимог Закону України «Про депозитарну систему України». Крім того, узгодження потребували окремі пункти нормативно-правових актів, що регламентують здійснення пруденційного нагляду за торговцями цінними паперами та установами, які провадять депозитарну та клірингову діяльність», - пояснила Тетяна Тисмінецька, начальник управління пруденційного та консолідованого нагляду НКЦПФР.  

Т. Тисмінецька додала, що рішенням, зокрема, визначено пруденційні показники для Центрального депозитарію цінних паперів, депозитарної установи, особи, що провадить клірингову діяльність, а також особи, яка провадить клірингову діяльність та здійснює функції центрального контрагента, та їх нормативні значення.

Згідно з прийнятим Комісією рішенням, розрахунок переважної більшості пруденційних нормативів відтепер здійснюватиметься установами щомісячно, а не щоденно. Проте розрахунок коефіцієнта покриття зобов’язань учасників клірингу, який розраховується особою, що провадить клірингову діяльність, здійснюватиме кожного робочого дня.

Також внесені зміни стосуються пруднормативів торговців цінними паперами, які суміщають діяльність з діяльністю депозитарної установи. Розмір їх регулятивного капіталу має бути не менше мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законодавством для депозитарної установи.

Затверджений документ був погоджений з Національним банком України.

Наразі він поданий до Мін’юсту, де проходить процедуру державної реєстрації.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247165172