Питання охорони та збереження національної культурної спадщини в ситуації анексії - ключові для України
23.04.2014 | 14:55
Прес-служба Міністерства культури
 

Міністр культури Євген Нищук зустрівся з генеральним директором ЮНЕСКО Іриною Боковою.

Протягом зустрічі було обговорено ряд актуальних питань, зокрема ключове - охорона та збереження національної культурної спадщини на тимчасово анексованій Росією території Автономної Республіки Крим.

Євген Нищук наголосив на необхідності створення в рамках компетенції ЮНЕСКО моніторингових місій експертів для оцінки стану збереження культурних цінностей та дотримання міжнародних зобов'язань. При цьому він додав, що зараз у Криму надзвичайно гостро стоїть питання початку сезону розкопок.

«В умовах окупації території все, що буде віднайдено, має небезпеку бути вивезеним з України. А ми маємо розуміти: навіть найменший камінчикце культурне надбання. І не лише України, а й цілого світу. Саме тому важливо випрацювати механізм контролю над роботою археологічних груп», - зазначив він.

Він додав, що ситуація ускладнюється втратою комунікації з АРК.

«Але, за інформацією з неофіційних каналів, сьогодні не зафіксовано фактів  вивезення за територію України із захоплених територій об’єктів українського музейного фонду. Ми працюємо над відновленням зв’язку і закликаємо на допомогу міжнародні інституції – ЮНЕСКО, Раду Європи, аби ті залучили у переговори своїх експертів», - сказав Євген Нищук.

Обидві сторони переговорів також погодилися на необхідності врегулювання складної ситуації шляхом впровадження законодавчих ініціатив, а також обов’язкової участі України у будь-яких переговорах щодо долі культурних цінностей та національної спадщини України.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247234066