Держсільгоспінспекція: Канадські експерти наголошують на необхідності держнагляду за якістю сільгосппродукції
03.07.2014 | 16:17
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства
 

Влада повинна активно брати участь у формуванні державних стандартів з контролю якості, оскільки часто у гонитві за прибутком питання якості набирають меншої ваги, тому дуже важливо мати можливість державного контролю, який виконує наглядові функції. Про це під час зустрічі з Головою Державної інспекції сільського господарства України Миколою Поєдинком зазначив Гордон А. Уеллс президент компанії CanEdInternationalInc (Калгарі, Канада), яка є основним виконавцем Канадсько-українського зернового проекту якості та безпеки зерна, що діяв протягом 2003- 2014 років в Україні між Канадським Міністерством закордонних справ, торгівлі і розвитку (DFATD) та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Діяльність Проекту була спрямована на безкоштовну модернізацію лабораторної бази Держсільгоспінспекції та підвищення рівня професійних навичок співробітників для досягнення відповідності вимогам міжнародних стандартів якості та безпеки. Зокрема, Проектом було придбано сучасне обладнання для визначення показників якості, безпеки зерна та продуктів його переробки та підвищено кваліфікацію працівників 6 лабораторій Держсільгоспінспекції, а саме для Державного центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції та лабораторій територіальних органів інспекції у Вінницькій, Полтавській, Тернопількій, Харківській, Запорізькій областях. Так, кошторис Проекту за роки спільної роботи склав понад 3 млн. канадських доларів.

Голова Держсільгоспінспекції подякував керівництву Проекту за плідну спільну працю та значний вклад в розвиток лабораторного комплексу інспекції і висловив сподівання, що спільна робота в майбутньому буде продовжена.

В свою чергу керівник Проекту додав, що дуже задоволений результатами спільної роботи, тому ця співпраця може бути початком для багатьох інших проектів між Канадою та Україною в майбутньому.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247432784