У МОН відбулося засідання робочої групи з питань удосконалення проведення конкурсного відбору наукових проектів
03.07.2014 | 18:36
Прес-служба Міністерства освіти і науки
 

3 червня в Міністерстві освіти і науки відбулося третє засідання робочої групи з питань удосконалення процедури проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок, організації наукового процесу в університетах.

Під час засідання радник Міністра освіти і науки Максим Стріха наголосив, що всі процедури Міністерства мають бути максимально відкритими та наближеними до їх учасників. За його словами, робочій групі необхідно також врахувати ухвалений Верховною Радою України Закон «Про вищу освіту», згідно з яким процедура конкурсного відбору потребує модернізації. «Теми проектів наукових досліджень і розробок будуть визначати університети, але в межах тих бюджетних призначень, які визначить Міністерство», - зазначив радник Міністра.

Як підкреслив Максим Стріха, МОН проводитиме оцінювання наукових рівнів університетів, що включатиме низку наявних показників закладу та того, що планується. «Ці показники будуть враховуватися для об’єктивного розподілення коштів для університетів. Необхідно врахувати і потенціал, і план дій наукових досліджень», - пояснив радник Міністра.

Він також звернув увагу робочої групи на збереження зовнішньої незалежної експертизи відбору проектів наукових досліджень і розробок університетами.

Враховуючи необхідність приведення нормативно-правових актів до нової редакції Закону «Про вищу освіту», що потребує додаткового часу, робоча група погодилась, що конкурсний відбір проектів у 2014 році проходитиме в рамках існуючої процедури.

У зв’язку з цим, під час засідання учасниками робочої групи вирішено зосередити всі зусилля, щоб до початку оголошення конкурсу відбору проектів, який оголосять після 20 серпня, затвердити нові форми та порядок проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Нагадаємо, що протягом місяця над проектом нормативно-правових актів працювали чотири робочих підгрупи за технічним, гуманітарним, соціо-економічним, математико-природничим напрямами, що вносили пропозиції до положень, за якими здійснюватиметься процедура формування тематики та конкурсного відбору проектів досліджень, експертизи анотованих звітів, підбиття підсумків виконання фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних розробок та їхнього фінансування за рахунок коштів державного бюджет.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247433154