Перший перегляд програми "Стенд-бай" у рамках співробітництва з МВФ успішно завершився
18.07.2014 | 17:34
Прес-служба Міністерства фінансів
 

З 24 червня по 17 липня поточного року в м. Києві перебувала місія Європейського Департаменту Міжнародного валютного фонду з метою першого перегляду спільної з МВФ програми «Стенд-бай».

За результатами оцінки фактичного виконання  Меморандуму про економічну та фінансову політику від 22 квітня 2014 року, місією зроблено висновки, що заплановані показники та критерії ефективності програми і структурні маяки були виконані (крім одного за об'єктивними причинами).

Це є суттєвим досягненням Уряду, оскільки програма з МВФ  реалізується в умовах набагато складніших, ніж передбачалось на її початку (посилення конфлікту на сході нашої країни).

Окрім оцінки поточної ситуації, завданням місії було вироблення разом з українською стороною переліку реформ і змін задля подальшої стабілізації економіки країни.

Результатом проведеної спільної роботи досягнуто порозуміння між  Урядом України та місією МВФ стосовно плану подальших дій.

Такий результат місії забезпечує успішне завершення першого перегляду програми «Стенд-бай» та надає можливість Україні отримати другий транш у сумі приблизно 1,4 млрд. дол. США.

Серед домовлених заходів є низка дій по досягненню ключових цілей дворічної програми (в тому числі для обмеження негативного впливу конфлікту в короткостроковій перспективі):

прийнято пакет заходів у сфері бюджетних надходжень і видатків, компенсуючи вплив зростання видатків на заходи з безпеки скороченням інших видатків;

здійснюватиметься жорсткий контроль над витратами;

продовжуватимемо реформування в енергетичному секторі для посилення платіжної дисципліни і розрахунків;

підвищимо прозорість діяльності і скорочення витрат НАК «Нафтогаз України»;

покращимо умови підприємницької діяльності;

проведемо низку антикорупційних заходів та створимо незалежне антикорупційне агентство.

 

Погоджені заходи та подальша реалізація плану реформ з важливою підтримкою з боку МВФ дозволять відновити внутрішню і зовнішню макроекономічну рівновагу, сформувати стале економічне зростання.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247468236