Міліція й надалі протидіятиме корупційним "схемам", пов'язаним з питаннями оборони держави, - Сергій Чеботар
21.07.2014 | 17:55
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ
 

Заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар повідомив, що оперативники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю Вінниччини затримали нечистих на руку посадовців одного з військкоматів. Троє чиновників вимагали у двох молодих людей більше тисячі доларів США за сприяння у призові на військову службу за контрактом.

Сергій Чеботар зазначив, що Міністерство внутрішніх справ розпочало активну фазу боротьби із корупцією не тільки в органах внутрішніх справ, а також і в тих структурах, які відносять до силового блоку.

Правоохоронці відзначають, що почалися системні зловживання, особливо в комісаріатах. Їх чиновники з різних причин відсторонюють від проходження служби  тих осіб, які призиваються до військової служби. Зокрема, хабарники пропонують заплатити, щоб не потрапити для проходження служби у зону АТО, або ж навпаки – потрапити на службу за контрактом.

Днями оперативники обласного УДСБЕЗ затримали чоловіка, який мав передати 1,2 тисячі доларів США командирові однієї з військових частин. Ці гроші посередникові передали двоє громадян за позитивне вирішення питання про їхній призов на військову службу за контрактом.

«І хотів би відмітити про те, що ми маємо таку негативну  тенденцію, особливо у Міністерстві оборони», – наголосив Сергій Чеботар.

Під час огляду місця події члени слідчо-оперативної групи міліції вилучили гроші, які мали бути передані командирові військової частини. Дії військових посадовців кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. За скоєння цього злочину передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Наразі один з чиновників перебуває під домашнім арештом. Слідство триває.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247472709