Уряд затвердив порядок черговості соціальних виплат громадянам за рішеннями судів
03.09.2014 | 17:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

«Уряд ухвалив рішення про інвентаризацію всіх судових рішень, які приймалися на користь українських громадян про соціальні виплати, і встановлення черговості оплати відповідних зобов’язань за рішеннями судів перед відповідними категоріями громадян», - повідомив Міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу за результатами засідання Кабінету Міністрів України 3 вересня.

Він зазначив, що урядовим рішенням визначено три черги виплат: «У першу чергу виплачуються соціальні зобов’язання перед пенсіонерами, інвалідами. У другу чергу - відповідні борги за рішеннями судів перед особами, які мають трудові спори. У третю чергу будуть виплачуватися інші заборгованості за рішеннями судів».

За словами Павла Петренка, дане рішення Уряду – «не лише юридичне, а й морально-етичне».

Він підкреслив, що соціальні борги утворилися внаслідок «цинічних популістських рішень» протягом попередніх 20-ти років, коли напередодні виборів вносилися зміни до законів щодо запровадження соціальних пільг для найбільш вразливих категорій громадян, які в результаті не виконувалися.

«Однак, - підкреслив Міністр, - український Уряд, незважаючи на вкрай складну економічну ситуацію, сьогодні чітко показав, що виконує зобов’язання держави перед громадянами».

За його словами, кошти на соціальні виплати громадянам за рішеннями судів визначатимуться окремою бюджетною програмою і виплачуватимуться згідно з реєстром за чергою, яку сформує Державна виконавча служба.

Павло Петренко висловив вдячність громадським активістам за спільну підготовку рішення: «Це приклад роботи громадськості з Урядом. Коли Уряд не дурить громадян, а спільно виходить, навіть у скрутні часи, на компроміс». Міністр запевнив, що Уряд виконає всі судові рішення.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=247574239